Home Місто Майже 280 тисяч людей у працездатному віці працюють на Житомирщині нелегально

Майже 280 тисяч людей у працездатному віці працюють на Житомирщині нелегально

161

У 37% працездатного населення оцінюють фахівці нелегальний ринок праці Житомирщини.

Про це повідомляє радіостанція "Житомирська хвиля".

В абсолютних цифрах – це майже 280 тисяч людей у працездатному віці, які ніде не обліковуються.

Ці дані загальновідомі, зазначає заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм. За її словами, певна робота з легалізації трудових відносин в області проводиться:

"В кожних районі і місті у нас працюють робочі групи з питань легалізації зарплати і зайнятості населення. Але це лише одна сторона питання. Інша справа – це те, що у нас не призначено адекватної відповідальності за нелегальне працевлаштування. А вона має бути обов’язково"

Аби все-таки зрушити цю проблему з мертвої точки, Світлана Бойм пропонує ширше інформувати громадськість, особливо молодих людей, про наслідки нелегальної праці, про відсутність захисту. В той же час, зауважує фахівець, необхідні кардинальні кроки з боку держави:

"Ми дуже багато пишемо листів і подаємо пропозиції до нашого Міністерства соціальної політики для того, щоб прискорити впровадження механізмів стосовно адекватного реагування на випадки нелегального працевлаштування. Такі напрацювання вже є. Лежить три законопроекти з цих питань, але я не впевнена, що наші депутати їх підтримають, адже там вказано дуже великі штрафні санкції. Проте це необхідний крок, в іншому ж випадку – цю проблему ми будемо мати ще довго", – це думка заступника директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлани Бойм.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here