Головна Місто Медики очікують на нову хвилю грипу в Україні

Медики очікують на нову хвилю грипу в Україні

143
0

Із початку епідсезону через ускладнення від грипу в ­Україні померли п’ятеро людей. Троє — на Житомирщині, по одній — на Тернопільщині й у Запоріжжі. Жодна не мала щеплення.

За перший тиждень 2020-го на грип занедужали понад 100 тисяч українців. Хвилю підйому захворюваності очікують наприкінці січня–початку лютого.

Симптоми грипу подібні до проявів застуди — головний біль, слабкість, ломота в тілі, підвищення температури до 38°C і більше, біль у горлі, кашель.

— Час при грипі відіграє вирішальну роль. Якщо гаяти його на самолікування, можна заробити пневмонію, — каже столичний лікар-пульмонолог Марина Федоренко, 46 років. — Прогресує ускладнення стрімко. Вбити може за години. Хворий "згорає" від лихоманки.

Спалах вірусної пневмонії зафіксували на Тернопільщині. У міській лікарні №2 майже 50 пацієнтів із запаленням легенів.

— Якщо організм хворого на грип ослаблений, вірусна пневмонія розвивається за день-два, — продовжує Марина Федоренко. — Найтяжчі пацієнти — ті, хто намагається лікувати грип удома, п’ючи навмання жарознижувальне.

За допомогою слід звертатися першого дня високої температури. Якщо за три дні не спадає, призначають рентген. Найвразливіші до розвитку вірусної пневмонії — вагітні, старші 65 років і ті, хто має захворювання серця, судин, ожиріння, цукровий діабет, гепатит.

Gazeta.ua

 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here