Головна Здоров'я Меню на 100% буде подобатися не всім: у Департаменті освіти прокоментували перехід...

Меню на 100% буде подобатися не всім: у Департаменті освіти прокоментували перехід житомирських садочків на «правильне» харчування

1178
0

У садочках Житомира впроваджують нове харчування. Суп селянський з перловою крупою, мафіни з яловичини та з овочами, картопляне пюре, салат із буряка з родзинками, кисіль з плодово-ягідного соку, хліб цільнозерновий – все це подають на обід у ДНЗ №58 «ДивоГрай».

Навколо оновленого харчування, яке було складено з урахуванням сучасних тенденцій – акцент на здорову їжу, було чимало розмов. Дехто підтримував нове меню для садочків, деякі батьки обурюються й досі, мовляв, діти відмовляються так харчуватися.

Як пояснила «Першому житомирському» заступниця директора Департаменту освіти Світлана Ковтуненко, меню складалося на основі опитування серед батьків, щодо вподобань їх дітей. Проте, вгодити з меню на 100% – було неможливо:

«Перед тим як започаткувати дане харчування ми провели анкетування серед батьків. І коли формували меню, то ми також враховували думку батьків, тому що було основне питання: які страви більше за все полюбляють ваші діти.

Зрозуміло, що в цьому анкетуванні були різні відповіді. Зрозуміло, що одні люблять одне, інші – інше. Тому не можна сказати, що ми зробили меню на 100% таке, яке буде подобатися всім дітям. Формування культури харчування та формування смаків відбувається поступово. Ми будемо спостерігати, місяць повинен пройти, і у випадку чого, будемо вносити зміни».

Нове меню було розроблено для всіх ДНЗ Житомира. На його формування пішло близько 9 місяців.

«У нас це меню для всіх закладів. Хоча порядок організації харчування передбачає, що кожен садочок, кожен керівник, може скласти своє меню, і по ньому працювати. Але враховуючи думку керівників закладів, і враховуючи те, що бюджет однаковий, і розподіл бюджету однаковий, було складено одне меню. Це непростий процес, ми до нього йшли 9 місяців», – наголошує Ковтуненко.

Перехід до «правильної» форми харчування у житомирських освітніх закладах офіційно стартував з 1 січня 2022 року.  

Нагадаємо, для здорового харчування дітей у всі садочки Житомира купують пароконвектомати.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here