Home Місто Мер Житомира назвав виклики, з якими стикається влада міст у «червоній» зоні

Мер Житомира назвав виклики, з якими стикається влада міст у «червоній» зоні

175

Житомир вже три тижні перебуває в "червоній" зоні. Житомирський міський голова Сергій Сухомлин вважає, що за тиждень-півтора місто пройде пік захворюваності на коронавірус. 

Про це він заявив 25 березня у прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1". 

"Заповненість ліжок складає 75% у двох наших лікарнях. Але до цього при другій хвилі ми майже 60% всіх ліжкомісць обладнали киснем, встановили кисневі станції. Тому з киснем у нас поки що проблем немає. Кажу "поки що", бо по Україні все більше і більше областей входять в "червону" зону", – сказав мер. 

Він розповів, що спілкується з мерами інших міст і в них усіх одна проблема: кисень. 

"Я думаю, потрібно вже передавати деякі повноваження по боротьбі із COVID-109 на РНБО. Є багато промислових підприємств, які використовують кисень. Тільки РНБО може прийняти рішення перерозподілити кисень, заборонити відвантаження і забезпечити лікарні киснем", – додав посадовець.

Друга проблема – це ліки, яких не вистачає. 

"До тебе коли приходять на прийом люди, яким потрібно закупити 8-10 ампул "Біовена" чи "Актемри", які коштують 80 тисяч грн, – це трагедія для сім’ї. Кожне засідання виконкому через матеріальну допомогу ми виділяємо знову кошти й на лікарні, і на конкретних людей. Потрібно теж перерозподіляти запаси цих ліків у країні", – зауважив посадовець.  

"Третій момент – лікарі, яких недостатньо у багатьох лікарнях. Могли б бригади перерозподіляти. Передати з Херсонської, наприклад, області, де поки такої гострої проблеми немає, на Івано-Франківську область чи Житомирську, якщо є проблема. Тому тут треба приймати якісь кардинальні рішення", – зауважив чиновник. 

Також він пояснив, що є проблема з виплатою компенсацій через локдаун через карантин.  Мовляв, є чимало підприємців, які по першому КВЕДу не можуть отримати цю допомогу. Також є багато юридичних компаній, які також потрапили під локдаун, не працюють, а їх працівники не отримають допомогу, бо ця постанова стосується тільки ФОПів. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here