Житомиряни боргують за теплопостачання понад 165 млн грн. Більшість боржників – особи, які померли, а також люди, які виїхали за кордон.

Про це 15 червня під час засідання виконкому повідомив директор КП “Житомиртеплокомуненрго” Дмитро Рогожин:

“Ми дуже зменшили борг населення. Було 275 млн грн, стало 165 млн грн. Нам розв’язали руки 23 квітня – ми почали працювати, бо до цього всі виконавчі провадження були заборонені.

Є мертві особи, їх 82, але вони дуже великий мають борг. Є люди – 2400 квартир – виїхали і повністю закрили квартири і ні копійки за два сезони не заплатили. Зараз їх залишилося 1800, але це також досить потужна сума”.

Під час виконкому погодили виділення 66,7 млн грн із міського бюджету на “літню” зарплату працівника теплокомуненерго, а також 15,7 млн грн на приєднання будинків по Офіцерській до мереж теплопостачання.

“Це ті кошти, яких не вистачає для того, аби виплатити заробітну плату. Ми розуміємо, якщо ми не заплатимо, то в наступний опалювальний сезон нам нікому буде працювати і нікому вночі котельні запустити”, – сказав мер Сергій Сухомлин.

Директор теплокомуненерго Дмитро Рогожин зазначив, що підприємство наразі не має “живих” коштів на зарплати. Це пов’язано із тарифом, який через війну не можуть підвищити, та боргами за тепло.

“Ми вже в п’ятий сезон входимо зі збитковим тарифом, який не відповідає дійсності. Щодо цього підписаний меморандум і є постанова Кабміну про те, що під час дії військового стану та 6 місяців після нього не маємо права збільшувати тариф на теплопостачання. 

Фактичний тариф, який ми застосовуємо – 1811 грн. Розрахунковий – 2240 грн. Тобто ми несемо порядку 20% прямих планових збитків. Ця сума за минулий рік склала 167 млн грн, цього року вона може сягнути майже 200 млн грн.

Тому в нас немає живих коштів для того, щоб сплачувати заробітну плату. Ми просимо міський бюджет надати цю фінансову допомогу, бо в нас є фіксовані платежі за газ, розподіл, електроенергію. Живих коштів у нас зовсім не залишається”, – сказав Рогожин.

Мер Сергій Сухомлин додав, що наразі різниця в тарифі, який діє і фактичному становить близько 400 грн. Їх має компенсувати держава. Однак поки цих грошей немає, тому гроші на виплату заробітної плати працівникам теплокомуненерго змушені виділяти з бюджету.

“Майже 400 грн (в тарифі за теплопостачання, – ред.) – різниця, яку держава взяла на себе обов’язок профінансувати, але поки що питання до Верховної Ради, коли внесуть зміни в бюджет і профінансують цю різницю в тарифах. Ми кажемо про ідеальну ситуацію, коли держава компенсує, але у нас величезні борги населення. Зрозуміло, хтось виїхав, хтось не має можливості платити”, – зазначив Сухомлин.

Нагадаємо, також на виконкомі передали місту Нікополь дві автоцистерни для підвозу води людям.

Previous articleЖитомир передав Нікополю автоцистерни для забезпечення підвозу води людям
Next articleЗа рік війни в Україні постраждали більше півтори тисячі дітей

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here