Home Місто «Ми в мінусах по даному проекту», – представник підрядника, який займався Домом...

«Ми в мінусах по даному проекту», – представник підрядника, який займався Домом української культури

У Житомирській міськраді 8 серпня зібрали прес-конференцію, під час якої обговорювали питання фінансових витрат на створення Дому української культури, який у місті відкрили наприкінці квітня.

Щоправда, відповіді на основні питання учасники заходу так і не отримали. Зокрема, присутніх активістів та журналістів цікавило, чи відповідає дійсності оприлюднена напередодні інформація СБУ про значні переплати по кількох позиціях.

«У березні 2016 року посадовці управління культури Житомирської міської ради без проведення тендеру уклали із місцевим приватним підприємцем договір на закупівлю товарів та послуг вартістю майже 1,1 мільйон гривень.

Ініційована СБ України перевірка засвідчила, що вартість контракту завищена щонайменше на 270 тисяч гривень. Зокрема, за державний прапор з бюджету було переплачено втричі, портрети видатних діячів зросли у ціні в шість разів. Відкрито кримінальне провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України. Досудове слідство перевірить можливу причетність до фінансової оборудки посадовців міського управління культури», – йшлося у повідомленні прес-служби СБУ.

Секретар міськради Наталія Чиж зауважила, що ані про перевірку СБУ, ані про її результати їй та спіробітникам управління культури нічого не відомо. Більше того, вони направили запит у СБУ, аби ознайомитися із документами, на основі яких були зроблені такі гучні заяви у ЗМІ. Після отримання відповіді Чиж пообіцяла зібрати ще одну прес-конференцію.


Активіст ГО «Рух-Автомайдан Житомир» Іван Єщенко зауважив, що для Дому української культури в Житомирі були закуплені флагштоки, прапори, роутери і полички за завищеною у кілька разів ціною. В інтерені роутер, який їм показали у Домі можна купити за 413 гривень, але за них чомусь заплатили більше 1500 грн. Флагштоки з доставкою у Житомир з Дніпропетровська коштують трохи більше 9 тисяч гривень, але Дому української культури вони обійшлися у 21 тисячу. Полички можна було  купити максимум за півтори тисячі гривень, але аж ніяк не за 6 тисяч гривень. Лише по кількох позиціях, за інформацією Єщенка, переплата становить більше 110 тисяч.

З проханням пояснити чому така різниця у цінах він звернувся до представника підрядника, який займався цим проектом, але вона від коментарів відмовилась, посилаючись на «комерційну таємницю» і аргументуючи, що «звітувати не зобовязана», адже усі документи були надані відповідним органам.

Загальна вартість проект «Дім української культури» у Житомирі – більше мільйона гривень.

 «Ми в мінусах по даному проекту, – заявила представник підрядника Наталія. – Робота почалася ще   перед Новим роком, а протягом 4 місяців над проектом працювали 8 осіб зранку і до третьої ночі. Ми спочатку вкладали власні кошти, аби зробити усе в термін. Ніхто не рахує витрат на проїзд, роботу у музеях, яка тривала не день і не тиждень».

Наталія Чиж також зауважила що все, що «відбувалося навколо створення Дому української культури в Житомирі, не могло відбуватися без участі депутатів міськради». Кошторис проекту розглядався на комісіях, приймався на сесії.

Юлія ДЕМУСЬ