Home Місто Міністерці освіти мало на дитину 36 тисяч: скільки витрачають житомиряни

Міністерці освіти мало на дитину 36 тисяч: скільки витрачають житомиряни

355

Міністерка освіти і науки Ганна Новосад поскаржилася на "неконкурентну" зарплату в 36 тисяч гривень, на яку вона, якщо захоче дитину, не зможе її утримувати.

"Наразі моя зарплата на руки у середньому становить 36 тис. грн, це на 10 тис. грн менше, ніж я мала на посаді керівника директорату Міносвіти. Мені цього вистачає, щоб нормально прожити. Я маю власне житло, службовий автомобіль, у мене немає часу ходити в кіно. Але якщо ви мене запитаєте, чи влаштовує мене це, як молоду людину, яка має думати про своє майбутнє, про заощадження, про пенсію, то безперечно цього не вистачить… Також у мене зараз немає сім’ї. В якийсь момент я захочу мати дитину, а на таку зарплату я її не зможу утримувати», – сказала Новосад.

«Перший житомирський» поцікавився, скільки житомиряни витрачають на своїх дітей.

Вадим Андрійчук, 47 років, водій:

«У мене двоє дітей – старшій донці Каріні 15 років, а сину Андрію – 8. У мене весь дохід на родину до 20 тисяч гривень. За ці гроші ми живемо вчотирьох. За ці гроші ми харчуємось, одягаємось і платимо комуналку. Якщо міністру не вистачає 36 тисяч на дитину, то запроси у неї не маленькі. Але для Києва це можуть бути не такі і великі гроші. На двох дітей ми витрачаємо не більше 8 тисяч гривень».

Ірина Ярмоленко, депутат Житомирської міської ради:

«Порахувати дуже складно. Все залежить від сезону і покупок одягу для дитини. Якщо дитина хворіє, то витрати зростуть в рази. Якщо дитина захворіла на грип, то за раз в аптеці можна витратити 700 гривень. Я витрачаю на свою дитину від 4 до 8 тисяч на місяць».

Олександр Круківський, 41 рік, юрист:

«У мене дві доньки – 4 і 10 років. Якщо порахувати одяг і гуртки, то сума складе десь 8-10 тисяч гривень. Ці цифри дуже відносні. Влітку дітей відправляємо у таборівку, і на двох це виходить не маленька сума, а взимку потрібно оновлювати дівчатам гардероб. Взагалі на дітей після трьох років витрачається стільки ж, як і на дорослого».

Олена Галагуза, 35 років, журналіст:

«Витрачаю на доньку 6-7 тисяч гривень. Одяг купую якісний і недорогий. Завжди чекаю сезонних знижок. Взагалі порахувати дуже важко, але це точно не 36 тисяч гривень на місяць».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here