МОЗ буде пропонувати уряду посилити карантинні обмеження – планують заборонити масові заходи, роботу спорткомплексів, басейнів, розваг у ТРЦ, концертів. У торговельних центрах дозволять працювати виключно магазинам.
Про це 5 листопада повідомив головний санітарний лікар Україні Віктор Ляшко:
"Сьогодні МОЗ хоче запропонувати уряду додаткові карантинні обмеження на території України. Вони будуть стосуватися обмеження діяльності зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон у торгово-розважальних центрах. Ми хочемо, щоб у торгово-розважальних центрах працювали виключно магазини для того, щоб люди могли купити необхідні їм речі і щоб це не впливало на економіку нашої країни.
Також хочемо просити уряд заборонити проведення всіх масових культурних заходів.
Обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.
Заборонити діяльність суб’єктів господарювання, які не дотримуються протиепідемічних норм, що прописані в постанові Кабінету міністрів України. Це дозволить органам контролю застосовувати заходи адміністративного впливу і карати саме тих, хто порушує протиепідемічні норми, а ті, хто дотримуються – щоб могли працювати в умовах карантинних обмежень".
У постанову внесуть рекомендацію суб’єктам господарювання впровадити окремий час для обслуговування осіб старше 60 років, а саме з 10-ї до 12-ї години. Це не заборона людям похилого віку ходити в магазини чи аптеки в інший час, але МОЗ сподівається, що люди інших вікових груп не будуть в цей час відвідувати магазини й аптеки.
Ляшко зазначив, що люди віком "60+" найважче переносять коронавірусну хворобу і мають найбільше ускладнень, 71% усіх смертей від COVID-19 в Україні – серед людей похилого віку.
МОЗ пропонує у "червоних зонах" працювати магазинам, але в термін із 7-ї до 8-ї вечора і щоб кількість відвідувачів була не більше ніж 1 на 20 кв м.
Також пропонується в "червоних зонах" дозволити працювати садочкам і школам з 1-го до 4-го класу, а з 5-го класу – відправляти на дистанційну освіту.
Нагадаємо, в Україні новий рекорд захворюваності на коронавірус – майже 10 тис. випадків за добу.
Читайте також: У Житомирі підняли вартість ПЛР-тесту через підвищення курсу долара і зарплати.