Home Місто На арктичних льодах художник зобразив гігантську копію малюнка да Вінчі

На арктичних льодах художник зобразив гігантську копію малюнка да Вінчі

113

Ірландський художник Джон Квіглі відтворив на льодах Північного льодовитого океану багаторазово збільшену копію малюнка Леонардо да Вінчі "Вітрувіанська людина", повідомляє Agence France-Presse. Гігантскую картину, названу "Тануча Вітрувіанська людина", виклали на крижині між Шпіцбергеном і Гренландією за 800 кілометрів від північного полюса. Для створення контурів використовували мідні листи, які зазвичай служать заготовками для виробництва сонячних батарей.

При цьому зображення вийшло неповним: у нього частково відсутня ліва сторона. Як пояснили в екологічній організації "Грінпіс", таким чином художник підкреслив небезпеку зникнення полярних льодів. "Кліматичні зміни в буквальному сенсі пожирають тіло нашої цивілізації", – додав Квіглі.
 
За спостереженнями вчених, ірландський художник не далекий від істини. Згідно з даними американського Центру спостереження за снігом і льодом, в минулому серпні площа полярних льодів скоротилася більше, ніж у будь-який з попередніх років спостереження, крім 2007-го.
 
Деякі фахівці при цьому передбачають, що через кілька десятиліть Льодовитий океан влітку буде повністю звільнятися від льодів, що може спричинити ще більш значні зміни клімату на планеті


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here