Home Місто На дорогах Житомирщини латають ями

На дорогах Житомирщини латають ями

Поточної зими філії ДП «Житомирський облавтодор» у межах зимового експлуатаційного утримання автодоріг вже кількома етапами приступали до аварійного ямкового ремонту, який виконують холодним асфальтобетоном. Такій роботі сприяли плюсова температура та бездощова погода.

Про це повідомляє прес-служба Служби автодоріг у Житомирській області.

У чому різниця між холодним та гарячим асфальтобетоном надав інформацію начальник лабораторії Служби автодоріг у Житомирській області Микола Федоров. За його словами, приготування холодних асфальтобетонних сумішей відрізняється від приготування гарячої суміші саме температурним режимом, й, крім того, потребує особливо ретельного перемішування.

«Холодний асфальт відрізняється від традиційного тим, що в бітум додають й спеціальні добавки, які не дозволяють масі твердіти одразу. Ямковий ремонт в зимовий період – це вимушений крок, який виконують, щоб забезпечити проїзд транспортних засобів, якщо є загроза для безпеки дорожнього руху. Крім того, ямка є “ініціатором” подальшого руйнування асфальтобетонного покриття.

Від початку зими ми вже ліквідували ямковість на площі більше семи тисяч квадратних метрів. Особливо ямковий ремонт необхідний на автодорогах, де рух великовагового транспорту інтенсивніший, адже цей фактор неабияк шкодить дорожньому полотну», – розповів заступник начальника з експлуатаційного утримання Служби автодоріг у Житомирській області Микола Завадський.