Home Місто На Миколаївщині від сказу помер чоловік, а на Житомирщині зафіксували 1600 покусів

На Миколаївщині від сказу помер чоловік, а на Житомирщині зафіксували 1600 покусів

11 січня 2020 року в Миколаївській області госпіталізовали хворого з діагнозом «Cказ» тяжкої форми перебігу (у хворого спостерігалася гідро- та аерофобія). 12 січня хворий чоловік помер. Натомість у Житомирській області у 2019 році зафіксували понад 1600 покусів людей тваринами, з них 218 випадків безпритульними тваринами – всі без летальних випадків.

Про це повідомляє управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

"31-річного чоловіка з Миколаївської області вкусила безпритульна собака ще у серпні 2019 року. Він звернувся по медичну допомогу, проте від профілактичних щеплень відмовився. Спостерігання за собакою не проводилось: тварина втекла", – повідомили в управління.

У Житомирській області у 2019 році виявили 44 хворі тварини: 14 лисиць, 10 собак, 13 котів, 2 ВРХ, 1 кінь, 2 хом’яки, 1 куниця та 1 борсук.

Найбільша кількість неблагополучних пунктів у Житомирському районі – 8, в Андрушівському, Бердичівському районах – 5, в Новоград-Волинському та Черняхівському районах по 4. В 7 районах області випадки сказу тварин взагалі не реєструвалися.

У 2019 році імунізували проти сказу 107 тис. собак, 56 тис. котів, 75 тис. великої рогатої худоби, 1,1 тис. коней, 1,2 тис. кіз та овець. Стерилізували понад 1700 безпритульних тварин, проводиться роз’яснювальної робота серед населення щодо профілактики сказу.

На даний час на території Житомирської області сказ залишається загрозою для здоров’я як тварин так і людей, – тому Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, закликає громадян у випадках встановлення фактів не природної поведінки домашніх тварин або контактів із дикими тваринами звертатися до територіальних підрозділів служби та органів місцевого самоврядування а в разі отримання покусів будь-якими тваринами (навіть без підозри на сказ), подряпин підозрілими на сказ тваринами або в разі попадання слини на подряпини таких тварин невідкладно звертатися до лікувальних закладів. Очищення ран та імунізація, зроблені якомога раніше після контакту з твариною, можуть запобігти розвитку сказу практично в 100% випадків.

Нагадаємо, сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається під час укусу або контакту із слиною хворої тварини. Понад 55 тисяч людей у світі помирають щороку внаслідок сказу. Основним джерелом інфекції є червона лисиця. Водночас хворіють і підтримують цей епізоотичний ланцюг тхорі, єнотовидні собаки, вовки, куниці, миші та інші, проте собаки є головним джерелом захворюваності людей на сказ (майже 99 %).