Головна Місто На наступних виборах кандидати у мери Житомира викладуть майже по 400 тисяч...

На наступних виборах кандидати у мери Житомира викладуть майже по 400 тисяч застави

154
0

Грошова застава для кандидатів на міського голову Житомира, згідно змін у Виборчому кодексі, становить трохи більше 378 тисяч гривень.

В порівнянні з останніми минулими виборами 2015-го року сума застави зросла майже у 40 разів.

У стільки ж разів зросла і сума застави для партій, які мають намір балотуватися у міську чи обласну раду.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

«Виборчий кодекс, підписаний у грудні Володимиром Зеленським, разом зі зміною виборчої системи регулює і цілу низку інших питань, зокрема щодо застав кандидатів та партій на виборах всіх рівнів. Якщо суттєвих змін у розмірах застав кандидатів у президенти та до парламенту не відбулося, то заставу у місцеві ради підняли майже в 40 разів у порівнянні із місцевою кампанією 2015 року», йдеться у повідомленні.

Зміна формули розрахунку, яка збільшує розмір застави рівно у 10 разів (4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 тисяч виборців; попередня формула цю ж кількість зарплат на кожні 100 тисяч виборців). З 2015 року мінімальна заробітна плата у гривневому еквіваленті зросла в 4 рази.

Така формула є актуальною для кандидатів у міські голови в облцентрах та містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше.

Заставні гроші буде повернуто, якщо кандидат пройде у другий тур виборів, або виграє вибори у першому турі.

В протилежному випадку гроші також перераховуються до держбюджету.

Формула розрахунку застави для кандидатів у міські голови і для реєстрації партійних списків ідентична і залежить від кількості зареєстрованих у місті виборців та від розміру мінімальної заробітної плати.

Для реєстрації партійного списку кандидатів в депутати Житомирської міської ради у 2020 році треба буде сплатити теж 378 тисяч гривень. За список кандидатів в депутати Житомирської обласної ради доведеться викласти партії в 1 млн 790 тисяч.

 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here