Home Місто На Покрову дівчата просять собі хорошого чоловіка

На Покрову дівчата просять собі хорошого чоловіка

171

14 жовтня в Україні відзначається одне з найбільш шанованих православних свят – Покрова Пресвятої Богородиці, в народі його ще називають Третя Пречиста.

У цей день шанують козаків, покровителькою яких вважається Богородиця. Це свято також і родинне – бо пов’язане з сімейними цінностями і традиціями, шанобливим ставленням до ідеалів жіночності та материнства.
 
Свято Покрови має давню історію, бо це свято вшановує подію, яка трапилась на початку Х століття в Константинополі в часи Візантійської імперії. Тоді вороги оточили місто. Під Влахерським храмом, де зберігався омофор – головний Покров Богородиці, молились патріархи та імператор. Зібралось багато жителів міста. У цей час блаженний Андрій Юродивий зі своїм учнем побачили видіння, як від вівтаря вийшла в оточенні багатьох святих Богородиця і свій омофор простерла над тими, хто молився – ніби покрила їх. Це був знак того, що Діва-Богородиця покриває своїми молитвами і своєю милістю всіх, хто звертається з молитвою до її сина Ісуса Христа, пише сайт risu.org.ua.
 
З тих пір це свято дуже шанувалось у Київській Русі. Хоча час встановлення свята на Русі точно не визначений. Є припущення, що воно було запозичене від Константинопольської церкви.

Особливо свято Покрова шанувалось українськими козаками, тому що вони як воїни, які стояли на захисті віри християнської, були постійно в небезпеці. Але покладали свою надію на Бога й молились до Богородиці, щоб вона захищала їх, покривала своїм покровом, захищала від несподіваної смерті. Саме тому в усі козацькі часи головний храм у центрі Січі був на честь Покрови Пресвятої Богородиці – свято вважалось престольним для козаків.
 
Також це свято вважали покровителем весіль. Сніг, що покривав у цей час землю, нагадував весільне покривало або фату, пише greenmama.ua. Існувало повір’я: хто раніше поставить свічку, той раніше й заміж вийде. І дівчата спозаранку йшли до церкви, ставили свічку, пам’ятаючи про те, що весь цей день треба провести весело: "якщо Покрову весело проведеш, друга милого знайдеш". З цього дня починались весілля і дівчата просили в Богородиці, аби та послала їм гарного нареченого
 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here