Home Місто На полігоні під Житомиром жінки-офіцери провели стрільби з міномета ”Піднос”. ФОТО

На полігоні під Житомиром жінки-офіцери провели стрільби з міномета \”Піднос\”. ФОТО

113

Офіцери ВДВ повинні вміти володіти будь-якою зброєю та військової технікою, мати добру фізичну підготовку, моральну стійкість та високий бойовий дух. Такі ж вимоги стосуються і представниць прекрасної статі, які на рівні з чоловіками носять смугастий тільник та блакитний берет.

Відповідно до плану індивідуальної підготовки офіцерів, у Начальному центрі Високомобільних десантних військ передбачено відпрацювання різних вправ та нормативів із застосування озброєння, в тому числі і важкого. Так, неподалік Житомира, на загальновійськовому полігоні офіцери-жінки, які обіймають різні посади в структурних підрозділах Навчального центру, виконали вогневі завдання з 82-х міліметрового міномету 2Б14 «Піднос».

Під чітким керівництвом інструкторів та офіцерів з бойовим досвідом, кожна жінка спробувала себе в ролі командира розрахунку, навідника та номеру мінометної обслуги.

За словами керівника занять, підготовка жінок складалася з теоретичної та практичної частини. Спочатку вони вивчали загальну будову міномета, його технічні характеристики, типи боєприпасів тощо. І лише після цього були допущенні до виконання практичних стрільб.

– Дівчата чітко та впевнено відпрацювали визначені нормативи та вогневі завдання, – розповів офіцер-артилерист. – Я повністю задоволений результатом.

Самі ж десантниці кажуть, що за потреби жінка-військовослужбовець, а тим більше офіцер ВДВ – має намагатися опановувати будь-які посади, не тільки штатні, а і прагнути до чогось більшого. Наприклад впевнено володіти будь-яким видом зброї або бойовою технікою.

– В такі лихі часи, не лише чоловікам, а і жінкам доводиться брати участь в АТО. А так, як ми проходимо службу в ВДВ, – для нас це дуже корисно, – зауважила офіцер Навчального центру ВДВ майор Аліна Кіктенко.

Такої ж думки і «бойові подруги» Аліни, яким також раніше не доводилося виконувати подібні вправи. Кажуть, що враження дійсно незабутні, було багато переживань, але це справа не тільки для військових чоловіків, а і для жінок. За потреби кожна з нас зможе правильно навести
артилерійську систему та вразити противника мінометним вогнем.

Прес-служба командування ВДВ ЗС України


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here