Home Місто На Польовій хочуть встановити пам’ятник до 100-річчя трагедії вірменського народу

На Польовій хочуть встановити пам’ятник до 100-річчя трагедії вірменського народу

148

У Житомирі проведуть громадські слухання та інформаційну камнанію про трагедію вірменського народу, масове знищення та депортації, названих багатьма народами геноцидом вірмен за часів Османської імперії.

Про це йшлося сьогодні, 1 березня, під час засідання виконкому на розгляді питання про встановлення на площі Польовій, 8 пам’ятника, присвяченого 100-й річниці геноциду вірмен.

Релігійна громада «Вірменська Апостольська Церква у м. Житомирі» звернулася до міської ради з метою отримати дозвіл на встановлення пам’ятника до 100-річчя трагедії вірменського народу.

Врахувати думку житомирян та провести громадські слухання, долучити істориків та студентів запропонували члени виконкому.

За пропозицією членів виконкому, буде проведено інформаційну кампанію до наступного засідання виконавчого комітету, на якому розглянуть питання щодо пам’ятника, встановлення якого хочуть приурочити до 24 квітня – європейського Дня пам’яті жертв геноциду вірмен.

У четвер, 3 березня 2016 року о 15.00 год. у Палаці культури (вул.1 Травня, 12/5) відбудеться показ фільму про трагедію вірменського народу, о по закінченню – о 16.00 год. громадські слухання. Про це інформує прес-служба міськради.

Довідково:

Європейський парламент оголосив 24 квітня європейським Днем пам’яті жертв геноциду вірмен в Османській імперії в 1915 році. Геноцидом вірмен вважають фізичне знищення та депортації вірменського народу на території, яка була під контролем Османської імперії.  Відомо, що факт Геноциду вірмен в Османській імперії 1915р. (Armenian Genocide) визнаний багатьма державами. Проте Туреччина заперечує масове вбивство вірменського населення Османської імперії під час Першої світової війни.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here