Ця вулиця – наче портал між двома мікрорайонами міста: зайти сюди можна біля Чуднівського мосту, що веде на Корбутівку, а вийди поруч із Подільським, який зʼєднує центр Житомира із Мальованкою, або навпаки.
Можна дістатися пішки через сходи і численні самовільні спуски, дорогою з асфальтним покриттям на автомобілі.
Мова про Мальованську набережну, яка пролягає вздовж річки Камʼянка, по обидва береги якої одно та багатоповерхова приватна забудова, а за ними – скелясті схили, порослі деревами та чагарниками.
Мальованську набережну добре видно із оглядового майданчика на Замковій горі.
Вулиця знаходиться біля підніжжя парку 30-річчя Перемоги (з головної дороги видно літак, встановлений там 50 років тому).
Журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу» побували на набережній в рамках рубрики «На районі» та готові поділитися своїми враженнями, фото та відеоматеріалами.
Це тиха і затишна місцевість, може підійти для піших прогулянок, під час яких відкривається вигляд на центральну (історичну) частину Житомира із будівлями, установами і храмами. До речі, дістатися туди можна, скориставшись містком (він доброму стані), який також може слугувати як локація для фотосесії.
Будиночки по вулиці переважно доглянуті, з садками, квітниками, а також жителі мають невеличке господарство – качки, кури.
На річці з одного берега у воду стрибають свійські качки, а трохи далі випливають дикі. Чути гавкіт собак, з-за парканів визирають домашні котики.
Ближче до річки – справжня краса і повне єднання з природою: співають птахи, кумкають жаби, серед каміння дзвенять потоки.
Хтось навпроти будинку ближче до річки облаштував зону відпочинку із місцем для сидіння у затінку, у когось тут город з кукурудзою, кабачками, огірками і буряками, в інших – альпійська гірка із декоративними насадженнями, заготівля сіна, фруктові дерева, алея берізок, гараж. Втім, є такі, хто насипав на березі будівельне та побутове сміття.
В обідню літню пору на Мальованській набережній фактично відсутній будь-який рух – на вулиці ні людей, ні автівок. З-за парканів визирають плоди малини, яблунь і груш, вражає різноманіття квітів.
На мить здається, що потрапляєш у звичайне село, а не знаходишся на вулиці всього за кількасот метрів від центру міста.
Мальованська набережна зʼєднує сучасні вулиці Троянівську та Чуднівську.
Садиби набережної почали формуватися у другій половині XVIII сторіччя. У 1781 році вона була відома за назвою Новий світ за Кам’янкою. Садибна забудова вздовж набережної остаточно сформувалася у ХІХ столітті. До 1958 року мала назву Набережна річки Кам’янка, а по 1995 рік – вулиця Правонабережна річки Кам’янка. З 1995 року чинна назва.
Юлія Демусь




































