Home Місто На виставці у Житомирі представили «жіноче обличчя» конфлікту на Сході. ФОТО

На виставці у Житомирі представили «жіноче обличчя» конфлікту на Сході. ФОТО

153

В холі Житомирської міськради протягом листопада можна оглянути виставку «Жінки і конфлікт в Україні», де представлено 40 світлин. Усі ці фото були зроблені за час проведення АТО на Сході країни. На ній зображено жінок, у кожної з яких своя доля і роль у цій війні.Одні пакують продукти на передову, інші проводять тренінги з медецини, проводжають на війну своїх коханих чи зустрічають їх, знімають сюжети чи рятують життя військових. Кожна із жінок по-своєму сильна і її емоції щирі, а роль справжня.

До Житомира виставка приїхала із Сєвєродонецька і її безпосереднім організатором в Україні є Фонд Народонаселення ООН та Міністерство соцполітики спільно з Українським жіночим фондом. Презентували експозицію в Харкові у грудні минулого року, а потім у Вінниці та Сєвєродонецьку, а після Житомира вона відправиться у Добропіллі та Дніпропетровську.

Ініціаторами проведення заходу в Житомирі виступили ЖОМГО «Паритет», Центр гендерної освіти ЖДУ ім.І.Франка спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міськради. Про це під час прес-конференції з нагоди відкриття виставки розповіла керівник громадської організації «Паритет» Наталія Тарасенко. Вона також наголосила на тому, війна не вибирає жертв і героїв за гендерними, віковими, соціальними та іншими ознаками, тому українські жінки стали безпосередніми учасницями тих подій, що вже більше року вирують на східних рубежах країни.

«Жінки-солдатки, волонтерки, лікарки, журналістки, дружини, матері, сестри, доньки – саме такі образи представлені на цих світлинах. Це реальні люди, які знайшли своє місце у цій війні і виконують свою роль – рятують, чекають, допомагають, підтримують, переживають, – розповідає Наталія Тарасенко. – В певний момент їм довелося зібратися з силами і проявити себе у своїй новій соціальній ролі чи утвердитися вже в обраній професії. Сьогоднішня ситуація в країні робить жінок дуже вразливими, але водночас показує усі їхні кращі якості. Одні йдуть захищати свою країну, інші залишаються тут і займаються забезпеченням військових, збирають допомогу, надають різноманітні консультації, підтримують родини загиблих, провідують поранених бійців у госпіталі».

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Ірина Ковальчук каже, що виставка дуже цікава і вже викликала інтерес у громадськості міста. Переглянути її можуть всі бажаючі, адже доступ абсолютно вільний.

«Кожна світлина на виставці – це боротьба, це історії мужності і болю. Цією виставкою можуть гордитися усі жінки України», – додала Ковальчук.

Директор Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко відзначила, що у «війни не жіноче обличчя» і жодному кровопролиттю нема виправдань.

«Цю виставку можна доповнити реаліями сьогодення нашого міста, адже події на Донбасі переплелися із життям нашого міста, мешканці якого відправилися на Схід обороняти країну, а інші займаються волонтерством, чекають своїх рідних. Хочеться, щоб Україну врешті об’єднала радість, а не тільки біль. Нам треба обєднуватися і не лише заради того, аби перемогти, а щоб бути сильними», – додала Ольга Юрченко.

На прес-конференції також були присутні Людмила Зубко та Тетяна Парфентієва, які спільно із «Паритетом» організовували у місті показ вистави  "Сім" жіночих історій  –  унікальної документальної п’єси, що складається з інтерв’ю семи активісток,  які борються за права жінок по всьому світу.  Також житомирянки підтримують військовослужбовців на Сході країни, влаштовують різноманітні благодійні аукціони по збору коштів для обладнання кімнати психолога у військовому госпіталі, проводять культурні заходи для дітей та родин учасників АТО і допомагають із організацією їхнього відпочинку за кордоном.

«Жінка не має права мовчати і вона бере на себе соціальну відповідальність бути порібною і бути корисною, а ще бути сильною. Жінки – це емоції, але зараз   вони як ніколи демонструють свої лідерські здібності –  готові йти на війну, щоб захищати чи рятувати,  очолюють волонтерський рух. Їх не треба вчити бути сильними, а просто дозволити звільнити внутрішню енергію і направити її в потрібне русло, тоді жінки зможуть змінити світ навколо себе», – констатувала Тетяна Парфентієва.

Своїми історіями під час зустрічі у міськраді поділилися волонтери Житомирського військового госпіталю Світлана Іщук й Тетяна Докиль, які  провідують і допомагають військовим буквально з перших місяців війни. Відзначають, що спочатку не до кінця розуміли, якою має бути їхня робота, чим мають займатися. 

Сьогодні усвідомлюють, що учасникам АТО потрібна підтримка, спілкування, увага та обійми. З багатьма військовими волонтери продовжують підтримувати зв’язок, дружать, але нагадують, що без підтримки небайдужих людей, волонтери так само не зможуть виконувати ті функціїх, які взяли на себе – допомагати ліками, речами та іншим, покращувати побут і перебування військових у госпіталі.

Юлія ДЕМУСЬ

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here