Home Гроші На водоканалі розповіли про крадіжки води та як здійснюють нарахування у платіжках

На водоканалі розповіли про крадіжки води та як здійснюють нарахування у платіжках

742

83% житомирян сплачують за водопостачання за показниками лічильників, 17% – без засобів обліку і згідно документів, які регламентують розподіл спожитих послуг.

Другий спосіб нарахувань часто може призводити до потреби переплати через різні причини – від втрат води у мережах до крадіжок особливо винахідливими житомирянами.

На водоканалі зазначили, що в кожному житловому будинку в Житомирі встановлений лічильник. Тому ті люди, які не мають лічильників у квартирах, змушені часто переплачувати, якщо сусіди не подали вчасно показники, за сусідів, які крадуть воду, зупиняючи облік води – набирають по краплині в ємності, або ж дім має великі встати води.

“Якщо ВКО показує, що будинок спожив 400 м3 води – то водоканал має отримати кошти за 400 м3 води, за усю воду, яку використали мешканці будинку. Раніше небаланс повинен був включатися до витрат водоканалів, але «Закону про комерційний облік» поклав відповідальність за небаланс безпосередньо на мешканців будинку, які володіють спільною власністю і мають нести за неї відповідальність самостійно”, – зазначили на підприємстві.

Водоканал назвав основні види втрат води, які нараховуються абонентам без лічильнів. 

То де ж дівається вода в будинку – ось та різниця між показниками загальнобудинкового та суми показників усіх квартирних лічильників:

  1. Втрати води у внутрішньобудинкових мережах, за стан яких відповідає Ваша керуюча компанія.
  2. У лічильниках Ваших сусідів, які не передають показники невчасно або у повному обсязі.
  3. У неповірених лічильниках: несправний лічильник може показувати як більше, так і менше реального споживання.
  4. Четверта причина – крадіжки. Деякі споживачі використовують різні механізми для зупинки обліку води на лічильнику, або ж набирають ємності, пускаючи воду по краплині.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here