Home Місто На Землю обрушилась магнітна буря, викликана серією могутніх спалахів

На Землю обрушилась магнітна буря, викликана серією могутніх спалахів

159

Вчора ввечері на Землю обрушилась магнітна буря, спровокована серією потужних рентгенівських спалахів 22-24 вересня, повідомляють у Центрі прогнозу космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

За даними відомства, у понеділок близько 18.00 за Києвом значення індексу магнітних збурень Kp різко зросло з 1 до 5 (мінімального рівня, який вважається бурею), а ще через три години досягло значення 8 і трималося на цьому рівні шість годин.

Співробітник Лабораторії рентгенівської астрономії Фізичного інституту імені Лебедєва (ФІАН) Сергій Богачов зазначив, що магнітна буря досягала такого рівня останній раз 6 серпня, проте тоді це був одиничний сплеск, нинішні ж сильні збурення тривали набагато довше.

"Це наслідки спалаху класу X (найвищого класу потужності), що стався 24 вересня. Його джерелом стала активна область 1302, яка 22 вересня вже дала спалах класу X. Це досить незвично, щоб одна і та сама область дала відразу дві такі потужні події", – сказав Богачов.

За його словами, зараз активна область рухається разом із обертанням Сонця зі східного боку світила на захід, і приблизно 29 вересня вона вийде на "позицію", максимально зручну для обстрілу Землі. Якщо у цей момент тут відбудеться спалах, її вплив на нашу планету буде максимальним.

У шкалі індексу магнітних збурень Kp 10 рівнів, значення від 0 до 3 відповідають спокійній магнітосфері, рівень 4 – збуреній, а рівні із 5 по 9 – магнітним бурям п’яти класів.

На даний час індекс магнітних збурень опустився на рівень 4, однак не виключено, що він знову зросте до рівня бурі.

Нагадаємо, що вчора повідомлялося, що 25 вересня на Сонці сталося 11 спалахів класу С і вище. Не менш п’яти з них майже досягли рівня Х (сильні спалахи).

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here