Головна Місто На Житомирщині апеляційний суд залишив дітей у родині рідновірів. ВІДЕО

На Житомирщині апеляційний суд залишив дітей у родині рідновірів. ВІДЕО

23
0

Житомирський апеляційний суд залишив без змін рішення суду про повернення трьох неповнолітніх дітей батькам-рідновірам. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Родина рідновірів Святозара та Свєтозари Батенькових живе за давніми слов’янськими звичаями. Але умови проживання дітей викликали занепокоєння у сільради. За розпорядженням сільського голови їх із родини вилучили. Півтора місяця Богдана, Ангеліна та Лев жили в центрі реабілітації. Наприкінці липня батьки через суд усе ж повернули дітей у родину, та сільрада не змирилася.

"Абсолютно все доглянуто і чисто, діти чисті, діти люблять батьків. Я вважаю, що це нонсенс, що забирають. Голова сільради може вирішити, що люди не такі як всі, і забирати у них дітей", – каже активіст Сергій Філімонов.

Активісти та рідновіри – у залі суду. Позивачів немає. З’ясовується, що напередодні представники Тетерівської сільради просили провести засідання в режимі відеоконференції. Але зробили це запізно. Апеляцію сільради на вилучення дітей із родини судді відхиляють без позивачів. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і не підлягає апеляційному оскарженню.

Чому на суд не прийшли представники соціальних служб та сільради – намагаємося з’ясувати телефоном. Керівник відділу в справах дітей навіть не знає про засідання та рішення суду.

Сільський голова своєю чергою впевнена, що батьки зобов’язані довести свою спроможність у суді.

"Позиція сільської ради – щоби дітям було добре. Якщо вона справилась, і вона хороша мама, і доводить це в суді – нехай більше в таке не потрапляє і виховує своїх дітей", – каже Валентина Ільницька, Тетерівський сільський голова.

У сільраді заявляють – вони продовжать позиватися до суду щодо вилучення дітей із родини. Рідновіри тим часом звернулися до поліції з проханням розслідувати справу про самоправство соціальних служб.

Нагадаємо, подружжя Батенькових запевняє, що однією з причин конфлікту є коштовна земля, яку хоче забрати сільрада. "Школу в Корчаку, до якої ходять наші діти, Тетерівська сільська рада хоче закрити і забрати землю. Щоб школа була закрита, їм треба, щоб до неї ходили менше 25 дітей", – каже Святозар.


ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here