Home Місто На Житомирщині біля відреставрованого пам’ятника вшанували Героїв Базару

На Житомирщині біля відреставрованого пам\’ятника вшанували Героїв Базару

432

Громадськість, патріотичні організації, місцеві жителі, студенти, влада та духовенство вшанували пам’ять українських вояків Волинської похідної групи армії Української Народної Республіки (УНР), які не прийняли пропозиції перейти на службу до Червоної армії і були розстріляні у селі Базар у листопаді 1921 року.

Пам’ятний знак – меморіал Героям Базару у 2017 році відреставрували за ініціативи голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича. 

«Сюди я приїхав у травні місяці і мене здивував стан цього комплексу. Повертаючись додому я багато про це думав – чому ми українці, патріоти так відносимося до нашої культурної спадщини і до своїх предків. Оглянувши пам’ятник, на наступний ранок я поговорив із головою обласної ради і, за підтримки депутатського корпусу, було прийнято рішення виділити кошти на відновлення комплексу. Роботи ще не завершені, але те, що вже зроблено показує, що все разом буде виглядати привабливо і достойно. Таким чином, ми висловлюємо свою шану і повагу тим бійцям, які загинули тут у 1921 році. Мені приємно, що люди із усієї України приїхали сюди, аби віддати честь Героям, які тут загинули. 359 чоловік було розстріляно на цьому місці і жоден з них не погодився перейти на бік ворога.

Я сьогодні хочу дати доручення головам райдержадміністрації та об’єднаної громади, а також старості села, щоб пам’ятник і надалі утримувався у належному стані. Я обіцяю, що кожного року в обласному бюджеті ми будемо закладати кошти, що такі місця – місця нашої слави, героїзму були у належному стані. Я вірю в те, що хлопці, які тут полягли спостерігають за нами з небес. Сьогодні вони дають нам наснаги і своїм прикладом показали, як потрібно боротися із ворогом. Я вірю у те, що вони моляться, аби Україна була незалежною, процвітаючою, економічно зростаючою державою і це дає нам віру і натхнення боротися за Україну, яку ми хочемо її мати. Вічна пам’ять героям! Слава Україні!», – зазначив Ігор Гундич.

Присутні поклали квіти до Меморіалу пам’яті Героїв Базару – загиблим воякам армії УНР.

Довідково. 17 листопада 1921 року під селом Малі Міньки поблизу села Базар у ході другого зимового походу Армії Української народної республіки відбувся бій Волинської групи Армії УНР під командуванням генерал-хорунжого Юрія Тютюнника з 9-ю Кримською дивізією Григорія Котовського. У бою загинули понад 400 українських солдатів та офіцерів, 537 опинилися в полоні, з яких десятки поранених померли, а 359 полонених перевели до Базару й утримували у церкві. Із 359 полонених учасників походу жоден не погодився перейти на службу до Червоної армії, за що у листопаді 1921 р. у Базарі їх всіх розстріляли більшовики.

За матеріалами прес-служби ОДА

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here