Головна Місто На Житомирщині ліс охороняють на військовій техніці

На Житомирщині ліс охороняють на військовій техніці

92
0

В лісі гарно відпочивати, а працювати в ньому дуже важко – цю життєву істину з дня у день «приміряють» на себе бійці лісової охорони, які в складі рейдових бригад щоденно виходять на патрулювання лісових масивів для виявлення порушників лісового законодавства.

Серед найбільш проблемних в  питанні лісопорушень на Житомирщині залишається Олевський район. Саме з цієї причини кілька років тому на базі Білокоровицького лісгоспу лісівники створили спеціальну мобільну рейдову бригаду. Нова група сформована як з працівників лісової охорони, так і колишніх правоохоронців, передбачено і денні, і нічні чергування. Під її пильною увагою перебуває тепер північна частина області.

Члени рейдової бригади забезпечені форменим одягом, засобами спецзахисту, зброєю. А для найкращої ефективності проведення рейдів охоронцям придбано військову техніку –  БРДМ-2. На цій машині   бригада має можливість проїхати по бездоріжжю, подолати водні перепони і перекрити дорогу лісокрадам, які в основному використовують для цих цілей потужні автомобілі ЗІЛ-131, яких УАЗом зупинити неможливо.

Про це повідомляє прес-служба ЖОУЛМГ.

З початком роботи рейдової бригади в лісгоспі суттєво зменшилась кількість самовільних рубок: з 134 кубічних метрів у 2010 році до 3,3 кубічних метрів у 2013 р.

За 2013 рік бригадою складено 203 протоколи на порушників, до того ж не лише за незаконну порубку лісу, а й за  засмічення лісів відходами, за порушення вимог пожежної безпеки та правил полювання .

Робота ця зовсім нелегка, майже завжди пов’язана з певним ризиком –  адже далеко не всі йдуть до лісу з гарними намірами, – діляться лісові охоронці, – але люди в бригаді зацікавлені та  добросовісні, вміють працювати в команді та добре знають свою справу – тому й результат, як кажуть, очевидний.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here