Протягом останніх трьох тижнів до Державної екологічної інспекції у Житомирській області щодня надходять по декілька повідомлень щодо загибелі риби на водоймах.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області оперативно здійснюють виїзди і в більшості випадків встановлюють, що в місті загибелі риби низький вміст розчиненого кисню у воді, що вочевидь пов’язано з погодними та природними умовами, адже загибель водних живих ресурсів виявляється у водних об’єктах з малою течією або в стоячих водах.
Має місце високий температурний режим, що суттєво прогріває воду спричиняючи в ній цвітіння синьо – зелених водоростей, які сприяють швидкому розвитку планктону та мікроорганізмів, внаслідок чого зменшується концентрація розчиненого кисню у воді.
Слід відзначити, що також в певній мірі на даний факт негативно впливає діяльність людини, так як перегороджуються річки та засмічуються береги, забруднюються скидами та іншими речовинами, також обробляються поля засобами захисту рослин, які потрапляють у водойми.
Тобто, завдячуючи діяльності людини та змінам в природі, виникає таке негативне середовище, де водні живі ресурси не можуть розвиватись та жити. Враховуючи теперішні погодні умови, екологи прогнозують і в подальшому можливості виявлення фактів загибелі риби ті інших водних ресурсів.