Home Місто На Житомирщині поліцейські знайшли 12-річного хлопця, яикй втік з дому та ховався...

На Житомирщині поліцейські знайшли 12-річного хлопця, яикй втік з дому та ховався у сіннику

163

 Про зникнення 12-річного сина батьки, жителі одного із сіл Звягельщини, повідомили поліцію після кількаденної відсутності дитини. Зусиллями правоохоронців і місцевої громади, хлопчика знайшли цілим і неушкодженим та повернули його додому. Нині родина перебуває під пильним наглядом поліцейських.

23 жовтня до Новоград-Волинського відділу поліції звернулася жителька району. Жінка розповіла, що у п’ятницю пішов з дому її 12-річний син і назад не повернувся. 

– Встановлюючи обставини, поліцейські з’ясували, що у родині виховується троє дітлахів. Зниклий хлопчик – середня дитина. Він навчається у сільській школі. Мати ніде не працює, батько заробляє, допомагаючи місцевим з випасом худоби. На обліках сім’я не перебуває, – розповіла керівник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.


Також поліцейські дізналися, що хлопчик і раніше залишав домівку. У пошуках свого заробітку він прилаштовувався до посильної роботи. Наприклад, за словами людей, збирав і бив горіхи для подальшої здачі. Цього разу батьки вирішили, що син знову подався на заробітки, а тому й не поспішали із заявою про зникнення. Врешті ж повідомити поліцейських їх змусила сільський голова. 


Вивчаючи побут родини зниклого хлопця й аналізуючи наявні відомості, поліцейські припустили, що причина втеч підлітка пов’язана не лише з бажанням заробити копійку. Мати час від часу зловживала алкоголем і саме у ці періоди хлопець залишав домівку. Однак про такі випадки ніхто поліцію не повідомляв, а встановлення місцеперебування зниклого відбувалося власними зусиллями.


У ході опитування людей знайшлися селяни, які нібито бачили, як у день свого зникнення хлопчик заходив у салон автобуса, що прямував у райцентр. Поліцейські почали перевірку усіх здобутих відомостей і організували пошуки дитини у селі та на околицях.


Близько 20 години того ж дня підлітка знайшли. На щастя, живого і здорового, його виявив місцевий житель у власному сіннику. Поліцейські повернули знайду додому, а заодно провели профілактичну роботу з батьками, вказавши на необхідність уважніше ставитися до своїх обов’язків по вихованню дітей. 


– Нині вирішується питання про притягнення матері до адміністративної відповідальності за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей (ст.184 КУпАП). Також певний час ситуація в родині перебуватиме під наглядом поліцейських ювенальної превенції та дільничних офіцерів, – підсумувала Наталія Гончарук.


Правоохоронці звертаються до усіх громадян: не будьте байдужими до дитячих доль. Якщо ви помітили малолітню дитину без дорослого нагляду на вулицях міст і селищ, запитайте, чи вона часом не загубилася і де її батьки. Повідомте про виявлення бездоглядної дитини до поліції за номером «102». Також не закривайте очі на проблемні родини, в яких через пристрасть дорослих до алкоголю чи наркотиків страждають діти. Не проходьте повз підлітків, які димлять цигарками у підворіттях, не мовчіть, коли на ваших очах продавець у магазині продасть неповнолітньому пиво, алкоголь або тютюн, не відвертайтеся, коли побачите «вуличний бій», і т.д. Усе це – привід зателефонувати до поліції. Телефон «102» працює цілодобово. Реакція правоохоронців буде адекватною ситуації. 


Відділ комунікації поліції  Житомирської області

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here