Home Місто На Житомирщині порядок під час виборів забезпечуватимуть більше двох тисяч поліцейських

На Житомирщині порядок під час виборів забезпечуватимуть більше двох тисяч поліцейських

106

 Правоохоронці регіону готові до забезпечення належного правопорядку та безпеки громадян під час виборів Президента України. Про це 29 березня повідомив керівник ГУНП Житомирщини В’ячеслав Печененко на спільній прес-конференції з Громадською мережею ОПОРА.

Участь у медійному заході взяли керівник поліції області В’ячеслав Печененко, а  від Громадської мережі ОПОРА – її регіональний представник, координатор спостереження за виборами Тарас Чмут.

– На Житомирщині майже 2 тисячі 200 поліцейських та ще 150 військовослужбовців Національної гвардії України виконуватимуть завдання із забезпечення правопорядку під час проведення чергових виборів Президента України. Зокрема, охорону приміщень виборчих дільниць і збереження виборчої документації здійснюватимуть 1679 працівників поліції. Допомагатимуть підтримувати публічний порядок нам майже 350 членів громадських формувань. Окрім того, поліцейські забезпечуватимуть правопорядок на вулицях населених пунктів, реагуючи на всі повідомлення про події та правопорушення, – повідомив начальник ГУНП в Житомирській області В’ячеслав Печененко.

Також очільник поліції розповів, що створені додаткові резерви сили для оперативного реагування на можливі ситуації, які перебуватимуть безпосередньо у районах, а відтак матимуть можливість швидкого прибуття до місць подій.

29 березня продовжується процес передачі бюлетенів з окружних виборчих комісій до дільничних і станом на 13.00 майже половина з них уже доставили бюлетені до дільниць, а відповідно вони були взяті під охорону поліцією. До кінця дня усі дільниці перебуватимуть під вартою правоохоронців.

У свою чергу, Тарас Чмут розповів про організацію діяльності представників ОПОРИ у день волевиявлення громадян:

– У межах всеукраїнської вибірки в Житомирській області, у всіх шести округах, працюватимуть наші короткотермінові спостерігачі. З 7 ранку і до встановлення підсумків голосування наша команда буде як фіксувати виявлені порушення, що стосуються виборчого процесу, так і збиратиме фактичні цифри голосів за кандидатів на пост Президента, задля швидкого опрацювання та оприлюднення у понеділок зранку результатів паралельного підрахунку голосів за версією мережі ОПОРА.

За даними поліції регіону, з початку проведення кандидатами на пост президента України передвиборчої агітації на території Житомирщини правоохоронці зареєстрували 59 повідомлень про події, можливо пов’язані з порушеннями виборчого законодавства. За 2 фактами нині триває досудове розслідування, один обвинувальний акт уже передано досуду. Крім того, поліція склала 17 адміністративних протоколів за ст. 212-13 (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за друк) КУпАП.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here