Сьогодні, 12 грудня, голова ОДА Ігор Гундич провів позачергове засідання протиепізоотичної комісії щодо випадку спалаху вірусу африканської чуми свиней, в Україні цьогоріч зафіксовано 82, у т.ч. на Житомирщині – 1 випадок у Радомишльському районі (дикий кабан).
У засіданні взяли участь начальник управління безпечності харчових продуктів, ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Ігор Волківський, голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів та підприємств.
Комісія зібралася позачергово, адже 10 грудня 2016 року надійшло звернення від свиногосподарства в селі Рудня-Городище Житомирського району щодо загибелі 25-ти голів свиней. Одразу ж наступного дня, 11 грудня, при Житомирській РДА пройшло оперативне засідання районної протиепізоотичної комісії, під час якого складено план дій та визначено зону контролю 3 км (село Гай і Рудня-Городище).
В оперативному режимі на підприємство одразу виїхали спеціалісти Держспоживслужби, які провели евтаназію 310 свиням та мають їх знищити шляхом спалення.
Керівник області Ігор Гундич попередив на невідкладному інформуванні у разі виникнення аналогічних випадків в інших районах.
«Чому вам, головам райдержадміністрацій, підприємці не повідомляють про випадки загибелі свиней, а ми дізнаємося тільки тоді, коли починається масова загибель? У кожному випадку потрібно негайно на це реагувати. Ви маєте співпрацювати із головами сільських та селищних рад, для того, щоб не допустити розповсюдження вірусу по всій області», – сказав Ігор Гундич.
Комісія одноголосно прийняла рішення:
– визначити зоною нагляду (20 км.) територію Житомирського району та частину Бердичівського, Чуднівського районів;
– провести облік наявного свинопоголів’я;
– заборонити торгівлю на живими свиньми, м’ясом із них та іншими продуктами в 20-ти кілометровій зоні нагляду;
– заборонити переміщення тварин за межі визначеної зони;
– провести обов’язкове щеплення свиней проти класичної чуми;
– заборонити використання харчових відходів для годівлі тварин;
– знищити гризунів на фермах та подвір’ях, а також гуманно знищити безпритульних тварин;
– забезпечити дотримання «закритого режиму» роботи в свиногосподарствах;
– в зоні нагляду провести відстріл диких кабанів та знищити їх туші.
Також в області встановлено 2 карантинні ветеринарно-поліцейські пости, що ведуть із зони захисту у зону нагляду та знаки, які вказують на обов’язковий об’їзд карантинної зони та встановлено постійне чергування на них.
За матеріалами прес-служби ОДА?