Home Місто На Житомирщині прокуратура виявила 4, 3 млн грн завданих державі та...

На Житомирщині прокуратура виявила 4, 3 млн грн завданих державі та тергромадам збитків

158

Прокуратурою Житомирської області, спільно із правоохоронними органами, забезпечено ефективну протидію розкраданню бюджетних коштів кримінально-правовими засобами.

Зокрема, з початку цього року, за процесуального керівництва органів прокуратури Житомирської області, закінчено досудове розслідування у 23-х кримінальних провадженнях за фактами порушень при використанні бюджетних коштів та з обвинувальними актами скеровано до суду для розгляду по суті.
Як засвідчили результати розслідування, порушення допускаються практично у всіх сферах економіки.

Зокрема, викрито злочинну діяльність службових осіб одного із аграрних підприємств області, які з 2013 по 2015 роки, за сприяння начальника відділу Романівської райдержадміністрації, підробили офіційні документи щодо посівних площ, які нібито обробляються підприємством.
У подальшому ці документи зловмисники надали до ПАТ ”Державна продовольчо-зернова корпорація України” та отримали кредит на суму 2,4 млнгрн для вирощування зернових культур. За відсутності відповідної площі земель посів не проведено, натомість усю суму коштів привласнено.
У м. Коростень посадові особи комунального виробничо-господарського підприємства, в порушення вимог законодавства про державні закупівлі, придбали за завищеною ціною техніку, яка не відповідає вимогам специфікації,чим заподіяли підприємству збитків на суму 1,9 млн грн.

У Житомирі викрито схему розкрадання паливно-мастильних матеріалів на одному з місцевих підприємств. Установлено, що службові особи комунального підприємства, вступивши в злочинну змову, списували одержане пальне на несправний автомобіль. За такою схемою ними привласнено одну тонну бензину, призначеного для забезпечення діяльності підприємства.
Голова селищної ради, що вЧуднівськомурайоні, діючи в інтересах приватного підприємства, підробила рішення сесії про зменшення підприємству розміру пайового внеску на створення і розвиток інженерно-транспортної мережі та соціальної інфраструктури. Унаслідок таких незаконних дій посадовця, від забудовника до місцевого бюджету не надійшло майже 200 тис грн.

У цілому, за процесуального керівництва прокуратури, у ході досудового розслідування кримінальних провадженьстосовно незаконного використання бюджетних коштів, встановлено 4, 3 млн грн збитків, спричинених інтересам держави та територіальним громадам, з яких майже 300 тис грн відшкодовано та накладено арешт на 1 млн грн.

Публічне обвинувачення під час судового розгляду зазначених кримінальних проваджень забезпечуватимуть органи прокуратури.

Прес-служба прокуратури Житомирської області
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here