Головна Місто На Житомирщині терапію отримує майже третина ВІЛ-інфікованих

На Житомирщині терапію отримує майже третина ВІЛ-інфікованих

26
0

В Інституті аналітики та адвокації дослідили скільки закупляли ліків для ВІЛ-інфікованих людей у 2014-2016 рр. Аналітики дійшли висновку, що препарати у Житомирській області доступні 28 пацієнтів зі 100.

За інформацією від Центру громадського здоров’я у 2016 році в області на диспансерному обліку перебували 3 044 особи. З них терапію отримали 819 пацієнтів – 25% ВІЛ-інфікованих. І кожного року у Житомирській області збільшується кількість хворих.

«Для лікування ВІЛ-інфікованих людей використовують АРВ-препарати. Ними регіони забезпечує держава. – розповідає аналітик ІАА Олена Дмитренко. – Щороку медики розраховують скільки ліків необхідно регіону – повну потребу, а держава надає фінансову квоту. На Житомирщині ці показники мають різні обсяги. Упродовж 3 років виділена квота збільшилася, але все однобула менша за потребу».

Найбільша частка замовлення приходить на препарат Лопінавір/Ритонавір. Окрім цього, в області використовується ще 28 препаратів для лікування ВІЛ/СНІД.

За результатами дослідження за 2014-2016 роки, Житомирська область мала високі показники медикаментозної забезпеченості, в середньому, майже 90% . Проте частка хворих, що отримувалиантиретровірусну терапію щороку зменшувалась і не перевищувала третини ВІЛ-інфікованих. Така різниця може бути зумовлена затримками із постачанням ліків, зміною схем лікування, особистою прихильністю пацієнтів до АРТ препаратів. В ІАА вважають, для того, щоб забезпечити лікуванням більше людей необхідно вдосконалити систему збору потреби регіонів у препаратах та вирішити проблему з запізненням поставок.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here