Home Місто На Житомирщині тренувалися гасити пожежу на арсеналі зі зброєю

На Житомирщині тренувалися гасити пожежу на арсеналі зі зброєю

149

 Представники Управління ДСНС у Житомирській області разом з управлінням цивільного захисту населення ОДА провели спільні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на арсеналах, базах зберігання озброєння Збройних сил України.

 
Навчання відбулись  21 листопада, у с. Ушомир Коростенського району за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути.
  
Метою тренувань є підвищення готовності органів ДСНС та сил цивільного захисту до виконання заходів з евакуації населення із зони можливого ураження внаслідок виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини, а також життєзабезпечення евакуйованого населення.
 
За легендою навчань поблизу населеного пункту Ушомир на території однієї з військових частин виникає пожежа з подальшою детонацією боєприпасів, внаслідок чого утворилася зона ураження з радіусом до 15 км. До неї потрапили 47 населених пунктів з населенням понад 11 тисяч осіб, в тому числі і населення села Ушомир.
 
Під час тренувань рятівники практично відпрацьовували заходи з оповіщення про надзвичайну ситуацію, евакуації, розміщення евакуйованого населення та забезпечення громадської безпеки і порядку в евакуйованому населеному пункті Ушомир – населення з Ушомира евакуйовується до села Бондарівка.
 
З гучних звуків сирени, що оповістили про надзвичайну ситуацію працівників військової частини, розпочалася практична частина навчань. Про небезпеку населення дізнається з церковного передзвону, пересувного гучномовного зв’язку, організованого подворового обходу помешкань громадян. Селянам вручають пам’ятки про порядок евакуації, і вони прибувають до збірного пункту, розташованого на території гімназії.
 
Тренування складалися з двох етапів: теоретичного та практичного.
 
Під час теоретичної частини учасники ознайомились із основними показниками плануючих документів та алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини.
 
У процесі практичної частини відпрацьовано:
 
оповіщення працівників військової частини про надзвичайну ситуацію та евакуація працівників військової частини;
ознайомлення із будовою та характеристиками артилерійських боєприпасів та реактивних снарядів та можливими наслідками, що можуть бути завданими під час їх неконтрольованої детонації та розльоту;
оповіщення населення, що потрапляє в зону враження про надзвичайну ситуацію;
робота збірного пункту евакуації в Ушомирській гімназії, проведення евакуації автобусами; організація евакуації осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
на межі  15 км навколо осередка виникнення НС (це ймовірна зона враження) практично відпрацьовуються заходи з охорони громадського порядку, організація патрулювання та робота постів безпеки і регулювання руху;
ознайомлення з роботою приймального пункту евакуації на базі Бондарівського будинку культури, організацією зустрічі евакуйованого населення;
ознайомлення з роботою пересувного пункту управління, пункту життєзабезпечення на базі зведеного загону Управління ДСНС в області.
 
Довідково: Навчальні тренування відпрацьовувались у рамках контрольної перевірки Житомирської області щодо стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.
 
Перевірку здійснює Державна служби України з надзвичайних ситуацій з 13 по 23 листопада.
 
Упродовж 10 днів до контрольної перевірки Житомирської області залучалися:
 
Житомирська обласна державна адміністрація, Коростенська, Новоград-Волинська, Бердичівська, Малинська районні державні адміністрації, Житомирська, Коростенська, Новоград-Волинська, Бердичівська та Малинська міські ради, а також органи самоврядування, у тому числі створені ними: 
обласна територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДСЦЗ) та її ланки;
регіональна та місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій;
евакуаційні комісії всіх рівнів;
підрозділи з питань цивільного захисту;
спеціалізовані та аварійно-рятувальні служби цивільного захисту;
місцева та добровільна пожежна охорона;
установи та організації, що залучаються до виконання заходів цивільного захисту. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here