Home Місто На Житомирщині учні працюють із новим демонстраційним обладнанням у сучасних кабінетах

На Житомирщині учні працюють із новим демонстраційним обладнанням у сучасних кабінетах

120

Відтепер учні та вчителі опорних шкіл Житомирщини проводять різні досліди на новому обладнанні та у відремонтованих природничо-математичних кабінетах.

Діти практично використовують під час уроків комплекти обладнання, які передала ОДА до 48 оновлених кабінетів фізики, хімії, біології, географії та математики. Ще 16 класів отримають їх після завершення ремонтів.

Саме такі вимоги поставив голова ОДА Ігор Гундич у минулому році, наголосивши, що класи мають змінюватися комплексно: і новим ремонтом, і новим обладнанням. Шкільні кабінети повинні мати сучасний ремонт із хорошим освітленням.

Вчителі Миропільської гімназії із радістю розповідають, наскільки ефективнішими стали уроки хімії, фізики, біології завдяки мікроскопам, реактивам, муляжам тощо. Цей заклад отримав 4 комплекти демонстраційного та мультимедійного обладнання.

«Наш кабінет хімії відремонтували повністю – підлогу та стіни зробили, батареї поміняли, воду підвели під кожну парту, як потрібно. І після цього отримали реактиви. Я у школі вже довго тут працюю – 38 років, але ніколи не було такої радості, як зараз. Діти уже із задоволенням користуються обладнанням. Раніше ми проводили один демонстраційний дослід на клас, а тепер вони кожен за партою проводять їх самостійно. Адже хімія – наука експериментальна, кожна дитина має спробувати, провести, понюхати і побачити. Це те, чого нам дуже не вистачало. І завдяки реформі освіти ми тепер проводимо експерименти не за книжкою, а практично, як це і має бути», – зазначила вчитель хімії Миропільської гімназії Лариса Солоха.

В опорному закладі оновили і кабінет біології, який отримав муляжі та мікроскопи.

Вчитель біології Леся Данилюк наголошує, що дітям стало набагато цікавіше на уроках: «Постійно працюємо із дошкою, яку використовуємо не тільки як екран, а й для виконання вправ освітніх програм. Нещодавно був урок і діти із цікавістю вивчали скелет людини за муляжем. Учням дуже подобаються такі муляжі, адже вони тепер розглядають кожен елемент не з книжок, а із реального зразка. Під час уроків часто використовуємо і нові мікроскопи – вивчаємо різні клітини. Цього раніше дійсно не було і дуже незручно було працювати під час лабораторних занять».

Наразі сучасне обладнання надійшло до 31 опорного закладу області, де були зроблені ремонти відповідно до типових проектів за рахунок місцевих бюджетів.

Загалом управління освіти і науки ОДА закупило 64 кабінети природничо-математичного циклу та мультимедійні засоби навчання. На сьогодні ще у 10 ОТГ та 2 районах завершують ремонти кабінетів, і тільки після цього отримають обладнання.

Довідково: У комплектах для кабінетів школи отримують набори для лабораторних і практичних занять, демонстраційні матеріли, мікроскопи, штативи, мультимедійні засоби тощо.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here