Home Місто На Житомирщині від грипу вакцинували 336 дітей та 1309 дорослих

На Житомирщині від грипу вакцинували 336 дітей та 1309 дорослих

99

За останній тиждень 2018 року в області спостерігалося перевищення епідемічного порогу щодо захворюваності на грип та ГРВІ на 11%. Відмічалося збільшення захворюваності серед дорослого населення, а зменшення – серед дітей. Вакцинуватися проти грипу можна протягом всього епідсезону, щоб захистити себе, дітей та близьких від важких ускладнень.

Житомирський обласний лабораторний центр інформує, що наприкінці 2018 року рівень захворюваності зріс на 11%.

За останній тиждень (52 тиждень року) зареєстровано 8149 випадків захворювань.

Вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру здійснюється моніторинг циркуляції збудників грипу та ГРВІ. За останній тиждень від 3-х хворих  виділений збудник грипу А(Н3N2). Захворювання на ГРВІ  були викликані  парагрипом та аденовірусами.

З початку епідсезону проти грипу  на Житомирщині щеплено  1645 осіб, з яких 336 дітей.  Майже 50% щеплених осіб (780) вакцинувалися за власні кошти, інші за кошти підприємств.

Нагадаємо, що найкращим способом захисту є щорічне щеплення від грипу. Вакцинація дозволяє зменшити ризик захворіти на грип та  убезпечити від серйозних ускладнень.

Кожен може замовити вакцину проти грипу в аптеці та зробити щеплення у  свого сімейного лікаря. Про всі необхідні щеплення за віком для дорослих та дітей вам може розповісти ваш лікар.

Основна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає у тому, що грип розпочинається раптово і гостро, а впродовж періоду хвороби різко виражені ломота в тілі, озноб, головний біль і біль у м’язах, а ГРВІ – зазвичай починається поступово і супроводжується відчуттям “розбитості” та загального нездужання.  

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here