Home Місто На Житомирщині за допомогою відеокамер рахують диких тварин у лісі

На Житомирщині за допомогою відеокамер рахують диких тварин у лісі

268

На Житомирщині проводять перепис тварин. 

Одразу по закінченню сезону полювання і впродовж лютого у мисливських господарствах області триває облік диких тварин.

Користувачі мисливських угідь хочуть знати, які тварини і в якій кількості мешкають нині на певних територіях, з тим, щоб спланувати біотехнічні заходи на наступний рік та визначити ліміти добування мисливських видів.

-Процес цей достатньо трудомісткий, – каже завідуючий сектором мисливського господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвінчук. – Обліку підлягають як мисливські види, так і червонокнижні. Моніторинг звірини проводиться різними методами. Практикують підрахунок шляхом шумового прогону, опитування мисливців, зі спостережних веж тощо. Із найновіших методів – відеоспостереження. Прямо на підгодівельних майданчиках користувачі мисливських угідь встановлюють відеокамери, які і фіксують, скільки і якої звірини приходить поласувати залишеними для них харчами.

Особливу увагу приділяють тим видам, кількість яких у наших угіддях має тенденцію до зменшення. В останні роки на території нашої області помічається деяке зменшення водоплаваючої птиці – даються взнаки пересихання боліт через посушливу погоду.

Зменшення популяції певного виду може призвести до заборони полювання на нього на певний період, допоки його кількість знову не стане оптимальною.

Узагальнену інформацію про кількість звірини в лісах області в обласному управлінні лісового та мисливського господарства матимуть на початку березня.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here