Home Місто На Житомирщині затвердили стратегію, за якою до 2020 року планується зниження захворюваності...

На Житомирщині затвердили стратегію, за якою до 2020 року планується зниження захворюваності на туберкульоз

Зниження смертності від туберкульозу та зменшення рівня захворюваності на туберкульоз на 35% до 2020 року на Житомирщині – таким є один з очікуваних результатів від реалізації Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Затвердив своїм розпорядженням Стратегію та план заходів щодо її реалізації голова ОДА Ігор Гундич.

Серед основних заходів Стратегії збільшення обсягу фінансування заходів протидії соціально небезпечним захворюванням; застосування ефективного розподілу ресурсів; планування і закупівля за кошти місцевих бюджетів соціальних послуг з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу; надання комплексних профілактичних послуг представникам груп підвищеного ризику; навчання лікарів та інших фахівців тощо.

«На сьогодні найбільша увага приділяється мультирезистентному туберкульозу, заходам щодо зменшення поширення, адже вартість лікування такого туберкульозу збільшується у 100 разів, оскільки на нього не діють звичні препарати», – розповідає керівник обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Дідик.

За його словами, в області вже стартувала реалізація проекту з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз, який втілює місія «Medecins sans frontieres»/ MSF/ («Лікарі без кордонів») з Брюсселя.

«У рамках проекту за кошти місії вже проведений капітальний ремонт аптеки у тубдиспансері, зараз готується проектна документація реконструкції дав гностичної лабораторії. Після ремонту також за кошти місії лабораторію буде повністю укомплектовано медичним обладнанням», – зазначив Віталій Дідик.

Нагадаємо, у Брюсселі серед 5 областей України обрали Житомирщину для реалізації проекту з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз.

Довідково:

На Житомирщині на диспансерному обліку в протитуберкульозних закладах області перебуває 1318 осіб, хворих на туберкульоз, в тому числі на хіміорезистентний туберкульоз – 507 осіб.