Home Місто На Житомирщині зростає кількість щеплень проти кору та дифтерії, – ОДА

На Житомирщині зростає кількість щеплень проти кору та дифтерії, – ОДА

126

 Протягом останніх трьох тижнів на Житомирщині батьки активно звертаються у медичні заклади за вакцинацією дітей проти кору та дифтерії.

 

Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.

 

За словами начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Березовського та завідувачки кабінету профілактичних  інфекційних захворювань поліклініки № 1 КУ «Центральна дитяча міська лікарня м. Житомира» Людмили Головень, це насамперед пов’язано з випадками захворювань на кір у трьох регіонах України.

 

«До нас зараз на щеплення прийшли практично усі ті, хто не був щеплений роками, хто колись відмовився від вакцинації. Так за три тижні у Житомирі ми зробили 786 щеплень від кору – тобто виконали трьохмісячну норму. І ми вже можемо говорити про те, що у маленьких житомирян вироблено колективний імунітет проти кору, адже відсоток щеплених дітей на сьогодні сягає 83,5% (влітку було 70%)», – зазначила Людмила Головень.

 

Також батьки активно почали щеплювати діток від дифтерії. Лише у кабінеті щеплень поліклініки №1 ЦДМЛ за день кількість таких щеплень зросла з 10 до 80.

 

До року дитина повинна мати 3 вакцинації проти дифтерії. А у віці 18 місяців проводиться перша ревакцинація (також вакциною АКДП), у віці 6 років – друга ревакцинація (вакциною АДП).

 

Починаючи з 16 років і надалі, кожні 10 років проводяться повторні ревакцинації вакциною АДП-М. Тобто разом з профілактикою дифтерії проводиться і профілактика правця.

 

«У Житомирській області станом на 1 січня 2018 року охоплено щепленнями проти дифтерії у віці 1 року (мають 3 вакцинації) – 48,1% підлягаючих дітей, у віці 18 місяців – 48,2%, у віці 6 років – 88,6%. Шістнадцятирічних дітей щеплено 79,4% від тих, хто підлягав ревакцинації. В області є достатній запас вакцин проти дифтерії. Зокрема, вакцин АКДП – 32 тис. доз, АДП – 21 тис. доз, АДП-М – 63 тис. доз», – зазначає Сергій Березовський.

 

«Значно зросла кількість бажаючих зробити щеплення БЦЖ проти туберкульозу. Втім зробити більше 20 щеплень за день ми не можемо через те, що техніка введення цієї вакцини найскладніша і потребує чіткого введення вакцини внутрішньошкірно. Батьків з дітками на це щеплення запрошуємо за списками, аби уникнути черг», – коментує Людмила Головень.

 

Нагадаємо, на Житомирщині більше 96% дітей віком 1 і 6 років отримали щеплення проти кору.

 

Довідково:

 

Зараз у світі проводиться вакцинація проти 30 інфекційних хвороб. У кожній країні існує свій Національний календар щеплень – схема обов’язкових щеплень, які роблять у певному віці дітям і дорослим. Календар вакцинації формується з урахуванням циркуляції інфекційних збудників на території кожної країни і базується на економічних можливостях держави.

 

Згідно з Календарем щеплень, у нашій країні обов’язкова вакцинація від 10 інфекцій: туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, паротиту, краснухи.

 

1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here