Home Місто «Нам усім потрібні шкарпетки»: флешмоб на підтримку «Дітей сонця» охопив Житомир. ФОТО

«Нам усім потрібні шкарпетки»: флешмоб на підтримку «Дітей сонця» охопив Житомир. ФОТО

210

До 21 березня житомиряни можуть стати учасниками флешмобу «Lots of Socks», проведення якого в місті ініціювала ГО «Діти сонця», де опікуються і навчають діток із синдромом Дауна.

В рамках акції є можливість за 21 гривню придбати спеціальні яскраві шкарпетки, аби одягнути їх 21 березня – у Всесвітній день людей із синдромом Дауна, та підтримати таким чином особливих «сонячних людей».

Усі виручені від флешмобу кошти, відзначають організатори, будуть витрачені на придбання навчальних матеріалів для малечі із синдромом Дауна, яка відвідує підлітковий клуб «Пролісок».

Керівник закладу – Світлана Іщук, на своїй сторінці у соцмережі наразі публікує історії про своїх «сонячих» друзів, які також   проводять своє дозвілля у «Проліску». Для них влаштовують походи в театри, відпочинок на природі, прогулянки по місту, відзначають День іменинника та інші свята.

Світлана Іванівна переконана, що люди із синдромом Дауна мають право на повноцінне життя і кожен з нас всіляко має їм у цьому допомагати, підтримувати. 

Флешмоб «Lots of Socks» привертає увагу суспільства не лише до людей із синдромом Дауна, але й до тих проблем, які повсякчас виникають у тих, хто народжений трохи іншим.

Сніжана Кісішвілі працює із «Дітьми сонця» і знає, що вони не лише по-справжньому добрі, позитивні, щирі та усміхнені, але так само здібні і талановиті. Вони люблять кожного, хто трапляється їм у житті, тож заслуговують отримувати таку ж любов й турботу від оточуючих.

Нині до флешмобу  «Lots of Socks» приєдналися десятки житомирян – волонтери, активісти, митці, представники влади, благодійники, громадські діячі, фотографи, журналісти та усі небайдужі. Навіть безхатченки зібрали та здали макулатуру, а за гроші, що вторгували, прийшли купувати шкарпетки.

Зі словами «Нам усім потрібні шкарпетки» Світлана Іщук та Сніжана Кісішвілі запрошують приходити щоденно в клуб «Пролісок» (вул. Мала Бердичівська, тел. 063-022-71-32; 097-438-79-26 ) та купувати шкарпетки.

Далі необхідно зробити фото чи селфі зі шкарпетками і викласти у соцмережу з хештегом #lotsofsocks#дітисонця, аби про флешмоб дізналося якомога більше людей.

«Ми хочемо, щоб на вулицях Житомира з`явилися люди в різнокольорових шкарпетках! 
Двадцять перший день третього місяця був обраний не випадково, щоб показати, що синдром Дауна пов`язаний із наявністю у клітинах людини 3-тьої хромосоми у двадцять першій парі. Вже 21 березня пропонуємо одягнути ці яскраві, непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми або ви можете зробити зі шкарпеток шарф або краватку, або просто прив’язати до сумки, до коляски, до антени автомобіля або вкласти в кишеню піджака. Так ви висловите підтримку і толерантність людям з синдромом Дауна, адже  головна небезпека для людей з особливими потребами – не проблеми зі здоров’ям, а забобони оточуючих. Саме вони створюють бар’єри, перешкоджають людям (дітям і дорослим) з синдромом Дауна отримувати необхідну підтримку», – пояснюють організатори.

Юлія ДЕМУСЬ


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here