Home Місто Найбагатшою країною в світі визнали Катар

Найбагатшою країною в світі визнали Катар

362

У 2010 році найбагатшою країною у світі став Катар, повідомляється в доповіді Міжнародного валютного фонду Chart of the Day.

Як повідомляє газета Arabian Business, що опублікувала витримки з доповіді, за показником ВВП на душу населення в 2010 році Катар змістив Люксембург з позиції лідера. Його показник – $ 88 221.

Таким чином, Катар майже вдвічі обігнав США, країну з найбільшою економікою, де ВВП на душу населення склало $ 46 860.

Тим часом, прогноз аналітиків МВФ для Катару позитивний: до 2016 року ВВП на душу населення в країні може досягти $ 111 963, що дозволить аравійській монархії за цим параметром і далі бути попереду Люксембургу ($ 94 621), Сінгапуру ($ 70 992) та Сполучених Штатів ( $ 55 622).

Рецепт успіху Катару – поєднання великих газових родовищ, економічного зростання і невисокої чисельності населення (1,7 млн. осіб). Катар є найбільшим у світі експортером зрідженого природного газу: обсяг щорічного експорту СПГ досяг 77 млн. тонн. Країна також є одним з найбільших глобальних інвесторів.

Згідно з прогнозами МВФ, економічне зростання Катару в 2011 році складе близько 16%, активне сальдо в поточному фінансовому році очікується в сумі 6,1 млрд. доларів США. Номінальний ВВП очікується на рівні $ 150 млрд. Крім того, Катар другий рік поспіль збереже титул економіки світу, яка швидко розвивається.

На початку вересня повідомлялося, що влада Катару прийняла рішення суттєво збільшити зарплати, пенсії і надбавки цивільним держслужбовцям і військовим. Декретом еміра Катару Хамад бен Халіфа аль-Тані передбачено зростання базових зарплат і соціальних надбавок цивільним держслужбовцям на 60%. При цьому військових також чекає збільшення доходів. Зарплати і надбавки офіцерського складу зростуть на 120%, інших військових – на 50%.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here