Home Місто Названа ймовірна дата падіння російської міжпланетної станції на Землю

Названа ймовірна дата падіння російської міжпланетної станції на Землю

129
Російська міжпланетна станції Фобос-Ґрунт, яку не вдалося вивести на цільову орбіту, за попередніми розрахунками, впаде на Землю 26 листопада.

Про це повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на дані американської NORAD. Зараз станція рухається по опорній орбіті навколо Землі з нахилом 51,4 градуса. Максимальна висота над Землею складає 345 кілометрів, мінімальна – 213 кілометрів. Орбітальний період – приблизно 90 хвилин (за іншими даними, 108 хвилин). З кожним витком швидкість станції падає, і, як наслідок, висота орбіти зменшується.

У ніч на п’ятницю, 11 листопада 2011 року, з допомогою російських і європейський радіостанцій робилися спроби відновити зв’язок з Фобосом, однак вони поки не увінчалися успіхом.

Фахівці намагаються передати на апарат так звані команди безпосереднього виконання, які повинні йти в обхід всіх систем і бортового обчислювального комплексу. Головна мета інженерів – змусити працювати систему траєкторного вимірювання станції. В іншому випадку апарат врятувати не вдасться.

Також відомо, що сонячні батареї апарату розкрилися, тому в інженерів на Землі є час до 21 листопада. Справа в тому, що політ до Марса здійснюється тільки при певному розташуванні Червоної планети і Землі, яке виникає приблизно раз в 780 днів. Після 21-го числа розташування планет стане непридатним для міжпланетного перельоту.

Раніше повідомлялося, що Фобос-Ґрунт, запущений 9 листопада українською ракетою Зеніт-2SБ, не вдалося вивести на потрібну орбіту через збій у системі управління.

Нагадаємо, автоматична міжпланетна станція Фобос-Ґрунт призначена для вивчення супутника Марса – Фобоса, зокрема, для збору ґрунту з його поверхні. Ця перша спроба російських вчених скерувати в космос міжпланетний зонд за останні 15 років. Попередня не вдалася: апарат Марс-96 не вийшов на орбіту і впав в океан у 1996 році.

Проект Фобос-Ґрунт обійшовся Росії в п’ять мільярдів рублів. Підготовка до реалізації проекту почалася наприкінці липня.
 

Корреспондент.net 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here