Home Місто ”Не ховайте ресурси”, – житомирський військовий комісар про мобілізацію

\”Не ховайте ресурси\”, – житомирський військовий комісар про мобілізацію

152

 На Житомирщині завершився перший етап четвертої хвилі мобілізації, під час якого військовозобов’язані отримували повістки і проходили медичне обстеження.

За попередньою інформацію із 2000 призваних  свій стан здоров’я на вимогу перевірило лише більше півтисячі осіб.  

При цьому варто наголосити, що мешканці окупованих територій, студенти та аспіранти, нардепи  а також багатодітні батьки й ті, хто не досяг 25-річного віку під четверту хвилю мобілізації взагалі не підпадають.

Право і обов’язок боронити державу   мають рівною мірою розподілені між усіма областями, пропорційно до кількості військовозобов’язаних.  Президент раніше закликав дотримуватися принципу соціальної справедливості, коли призиватимуть не лише селян і робітників, але й мешканців міст. До так званої «місцевої еліти» голова Житомирської ОДА Сергій Машковський відносить депутатів та чиновників різного рівня.

За словами голови ОДА, найбільше у зоні АТО потрібні ремонтники різної техніки, артилеристи, танкісти, звязківці та фахівці протиповітряної оборони. Зважаючи на це, в першу чергу призиватимуть тих, хто має військові спеціальності і 30 % з їх числа за обовязковою умовою – офіцери.  

 

Передбачається, що у Житомирській області мобілізують не більше 2 тисяч осіб.  Поряд з цим, військовий комісар, полковник Андрій Матвієць озвучив інформацію, згідно з якою лише Житомирський район має забезпечити 500 мобілізованих. Він закликає сільських та селищних голів не ховати ресурси і всіляко сприяти проведенню мобілізації, в тому числі допомагати роздавати повістки і закликати призовників проходити медкомісію.

 

Обласний військовий комісар Микола Залесський  повідомляв, що під мобілізацію потрапляють громадяни України, чоловіки – віком від 25 до 60 років і жінки від 25-ти до 50-ти (військовозобов’язані фахівці-медики та зв’язківці).

 

Натомість громадяни віком до 25 років, які не мають військових спеціальностей, призиватись не будуть. Вони можуть потрапити на військову службу лише в добровільному порядку, підписавши контракт.

 

Також комісар  Залесський нагадав, що за ухиляння від мобілізації ККУ передбачена відповідальність – позбавлення волі терміном від 2 до 5 років. За неявку у військкомат чи відмову приймати повістку складатимуть адмінпротокол, а порушники будуть змушені платити штраф – 85-119 гривень.

Нагадаємо, що офіційно  Житомирщина у ході проведення АТО на Сході країни втратила більше сотні своїх синів, ще щонайменше 62  – зниклі безвісти, а 37 – знаходяться в полоні.

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here