Home Місто Незабаром на Житомирщині розпочнеться операція «Первоцвіт»

Незабаром на Житомирщині розпочнеться операція «Первоцвіт»

141

Щороку, з початку березня та до кінця травня, в Україні відбувається незаконна торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин занесених до Червоної книги України.

Про це повідомляє прес-служба екологічної інспекції.

Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як цикламен Кузнєцова, підсніжник складчастий, шафран весняний, шафран кримський, білоцвіт весняний тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги,  Державною екологічною інспекцією у Житомирській області щорічно проводиться операція «Первоцвіт». Оперативна робота з виявлення порушень зосереджуватиметься  в місцях збору та збуту, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.
Діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин занесених до Червоної книги України.

Відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (51 -255 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153 – 408 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Крім того, згідно ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого, на посадових осіб від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 510 – 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.      
Особи, які наживаються на знищенні рідкісних і зникаючих рослин, повинні зрозуміти, що добуваючи  собі гроші, вони позбавляють своїх дітей і онуків можливості бачити цю красу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here