Home Місто Новорічні ялинки виростають за 6-7 років: на вирощування саджанця витрачають 1,50 грн....

Новорічні ялинки виростають за 6-7 років: на вирощування саджанця витрачають 1,50 грн. ФОТО

В рамках десятої ювілейної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» днями під Житомиром висадили 3, 5 тисяч садженців ялинок, які через кілька років будуть продавати до новорічних свят.

Нині саджанцям близько 2 років, їх вирощували працівники лісгоспу, у розпорядженні якого є  три своїх теплиці. Для цього в спеціальні полителеневі "таблетки" засипали суміш торфу й лісового грунту та поміщали туди насіння. У лісгоспі таким чином вирощують сосни, ялини, дуби.

Директор Житомирського лісгоспу Руслан Карчевський розповідає, що вже 4 роки на підприємстві вирощують посадкові матеріали із закритою коривою системою. Це досвід Європи, який житомирські лісівники успішно переймають спільно із  учнями місцевих шкільних лісництв. Такі дерева вже висаджували поблизу Левкова, а цієї весни плантація зявилася і на території Корабельного лісництва. Спочатку там провели рубку дерев головного користування і підготовку грунту – розрихлили його. Посадковий матеріал висаджували на відстані метр один від одного, аби дерева могли вільно рости, були пухнастими і мали привабливий для покупців вигляд.

За рік ялинка підросте на 20-40 сантиметрів. Маючи закриту кориневу систему, дерева добре адаптуються до нових умов, вбирають вологу. Поліетилен, в якому знаходиться саджанець, через деякий час розкладається, але попередньо зберігає форму корінця і вологу, яку дерево отримало від догляду в теплиці. Через 6-7 років ялинки можна буде зрізати і продавати у якості новорічних дерев.  

Досвід житомирських лісівників показує, що 90-97 % дерев із закритою кориневою системою, висаджених у такий спосіб, приживаються. На вирощування одного такого деревця   в умовах теплиці  витрачають 1, 50 грн, в той час як на ялинку чи сосну із відкритою кореневою системою вистачає й 30 копійок.

Водночас закрита система швидше дає приріст, зменшує кількість рослин на одиницю площі та сіянців, дерева приживаються при будь-яких умовах.

Коли розпочинали вирощувати дерева у такий спосіб, у запасі лісництва було 7 тисяч таблеток, які використали повністю. До слова, у 2014 лісгосп висадив 200 тисяч саджанів, а у 2015 році планує 700 тисяч дерев.

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомирського в соцмережі