Home Місто ”Об’єднання українського православ’я почалося, але знизу”, – Патріарх Філарет під час візиту...

\”Об\’єднання українського православ\’я почалося, але знизу\”, – Патріарх Філарет під час візиту в Житомир

113

 В рамках проведення першого "Великого благодійного балу" в Житомир 29 квітня приїздив Святіший Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет.  Прес-конференцію з ним влаштували у Львівській майстерні шоколаду, а зустрічали з квітами й короваєм. Супроводжували  Святішого  керуючий Житомирською єпархією архієписком Житомирський і Овруцький Ізяслав і прес-секретар ігумен Ієремія, а також були присутні настоятель та священики Михайлівського собору,  заступник голови ОДА Ярослав Лагута, а під  кінець завітав і заступник міського голови Сергій Сухомлин.

Патріарх говорив про ситуацію в країні, допомогу українським військовим у зоні АТО,  можливості створення Єдиної Помісної Церкви, а також категорично висловлювався на адресу країни-агресора – РФ.

"В Україні сьогодні набирає все більшої сили благодійність. У нас війна, яку Росія називає громадянською, але якби вона не втручалася у справи нашої країни, цієї війни б не було. Є громадяни України – сепаратисти, яких підтримує Росія, але також на нашій території 40 тисяч російських військових, 300 танків, "Гради", "Смерчі". Треба закривати кордони і тоді війна закінчиться, а поки Росія продовжує вільно направляти своїх військових і техніку, – пояснює Патріарх Філарет. – Росія звершила агресію по відношенню до України, але правда на нашому боці і з нами Бог і він непереможний. Ми не нападаємо, а захищаємо свою землю. Ми маємо справу з агресором, але наша благодійність зуміла об’єднати народ у націю та проявити свою любов до ближнього, тому перемога за нами.  Ми жертва агресії і рано чи пізно будемо святкувати перемогу. Війна стала рушійною силою для об’єднання українського православ’я. Зараз відбувається перехід прихожан із храмів Московського Патріархату до Київського. В місті цей процес безболісний, але в селах, де лише одна церква, люди хочуть переходити разом з храмом.

Ми не хочемо ніяких захоплень, а добровільного об’єднання. Люди самі роблять свій вибір, бо бачать, хто і на чиїй стороні. Об’єднання українського православ’я почалося, але знизу. Священики УПЦ МП дозволяють собі під час служби висловлювати підтримку Путіну, який має прийти і  ліквідувати так звану хунту. Керівництво церкви не засуджує такі дії, але ж люди все бачать і чують. Там моляться за мир, але їм підходить будь-який мир, у тому числі мир у неволі. Нам такий мир не підходить, адже ми за мир у справедливості та у свободі. Подивіться, католики, протестанти, віруючі УПЦ КП та інших конфесій відкрито збирають допомогу військовим, добровольцям, біженцям, пораненим, а в УПЦ МП  – ні. Коли я запропонував спільно збирати кошти на допомогу, Патріарх Онуфрій відмовився, бо, за його словами, таким чином ми будемо підкреслювати слабкість армії. Вони й не будуть допомагати, бо мають інший наказ і служать Росії".

Філарет розповів, що за останні місяці єпархії УПЦ КП зібрали кошти, за які придбали більше 50 "швидких" для бійців ЗСУ та батальйонів, а також передали спеціальні автомобілі для перевезення військових і транспортування спецтехніки. Раніше забезпечували бійців бронежилетами. У зону АТО відправили вже більше 50 тисяч тонн продуктів і велику кількість різних медикаментів, які також передають прихожани парафій з Канади, Америки та Європи.

"Нещодавно мав  можливість спілкуватися із європейською спільнотою – за два дні було 17 зустрічей. Я просив їх не скасовувати санкції проти РФ і мені пообіцяли, що при поновленні активних бойових дій на Донбасі, ці міри будуть жорсткішими, – пояснює Філарет. – Також я говорив про безвізовий режим для українців, щоб ми могли їздити в Європу і бачити до чого  нам варто йти. Окремо йшла мова про введення миротворчих сил для закриття кордону. Знайте, Європа з нами, Америка теж з нами. Цю силу Росія подолати не зможе. Ми не проти росіян і готові жити з ними у злагоді, але хай залишать нашу територію, забудуть про приєднання Донбасу та віддадуть Крим, бо він український".

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here