Home Місто Об’єми космічного сміття сягнули загрозливих рівнів

Об\’єми космічного сміття сягнули загрозливих рівнів

142

Американські вчені застерігають американську космічну агенцію NASA, що об’єми так званого космічного сміття на орбіті сягнули небезпечних рівнів.

У звіті, який запропонувала Національна дослідницька рада, зазначається, що залишки ракет-носіїв, старі супутники, а також скупчення мініатюрних уламків зруйнованих космічних апаратів, які кружляють довкола Землі, можуть становити небезпеку для запусків космічних кораблів та виводити із ладу наявні на орбіті супутники.

Автори звіту закликають запровадити нові міжнародні правила, які б обмежили появу нового сміття.

Вони радять вивчити питання щодо того, як можна очистити навколоземний простір.

"Ми втратили контроль над середовищем", – каже керівник дослідження, астрофізик Дональд Кесслер.

На даний момент на орбіті довкола Землі стільки відходів, що вони можуть постійно зіштовхуватись один із одним та космічними апаратами, і таким чином створювати ще більше сміття, збільшуючи ризик аварій космічних кораблів.

Міжнародна космічна станція змушена постійно уникати та ухилятись від різноманітних уламків, які кружляють довкола Землі зі швидкістю понад 28 тисяч км/год.

У 2007 році Китай провів випробування протисупутнокової зброї, знищивши старий метеорологічний зонд. Після цього на орбіті збільшилось на 150 тисяч уламків розміром понад 1 см.

Через 2 роки супутник врізався у космічний апарат.

У доповіді немає рекомендацій щодо того, яким чином можна очистити орбіту від сміття. Однак учені посилаються на роботи, які раніше готували для Пентагону.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here