Головна Місто Одну із найстаріших фабрик на Житомирщині приватизували незаконно

Одну із найстаріших фабрик на Житомирщині приватизували незаконно

37
0

Під час робочого візиту до Романівського району 4 лютого голова облдержадміністрації Сергій Машковський побував на Миропільській паперовій фабриці. Разом із в.о. начальника УМВС України у Житомирській області Григорієм Полковніковим, головою Романівської райдержадміністрації  Олексієм Капінусом, головою районної ради Миколою Григоришиним, представниками районної прокуратури керівник області оглянув приміщення підприємства, поспілкувався з трудовим колективом.

Це підприємство – одне із найстаріших на Житомирщині, існує з 1832 року і довгий час залишалося для місцевих жителів чи не єдиним місцем роботи і головним платником податків до місцевого бюджету. Зараз на паперовій фабриці склалася непроста ситуація. Протягом кількох років власники підприємства умисно доводили його до банкрутства, не думаючи про людей і функціонування фабрики як бюджетоутворюючого підприємства області.

Є факти, що приватизація підприємства і передача його у власність ТОВ «Харківський картон» здійснювалися незаконно. У червні 2014 року господарський суд Харківської області визнав паперову фабрику банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру.

Зараз трудові книжки працівників знаходяться у Харкові, а це, зокрема, ускладнює вчасне оформлення необхідних документів для отримання пенсій. Податки до місцевого бюджету не сплачуються. Впевненості у стабільності роботи фабрики немає.

Як зазначив голова районної ради Микола Григоришин, вихід із ситуації полягає в тому, щоб розпочати процес оскарження приватизації фабрики. Є підстави, які доводять, що приватизація із самого початку не передбачала забезпечення діяльності підприємства, утримання колективу, виплати йому заробітної плати і соціальних нарахувань. Це, в свою чергу, є підставою для позову до прокуратури в інтересах трудового колективу. Після відкриття судом провадження по справі прокурор звертається в рамках господарського судочинства в справі про банкрутство. Справа про банкрутство зупиняється, і в рамках цього правового поля можна легалізувати підприємство.

Ситуацію прокоментував голова облдержадміністрації Сергій Машковський: «Зараз юридично фабрика належить ТОВ «Харківський картон» і знаходиться у стані банкрутства. Ми побачили підтверджені факти того, що власники підприємства у Харкові, не думали про людей – не виплачували заробітної плати, не вкладали жодної копійки у розвиток виробництва, не допомагали соціальним закладам селища. Якими інтересами вони керувалися, з’ясовуватимуть правоохоронні органи. Будемо починати з оскарження приватизації фабрики. Паралельно будемо працювати над поверненням трудових книжок, які згідно із заявами людей, не хочуть повертати».

За матеріалами прес-служби ОДА.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here