Головна Місто Перебої з водою, світлом та теплом: як житиме Житомир в умовах блекауту

Перебої з водою, світлом та теплом: як житиме Житомир в умовах блекауту

429
0

Сьогодні, 9 березня, Житомир атакували шахедами. Росіяни повністю знищили об’єкт критичної інфраструктури. Тому  найближчі 2-3 дні будуть складні для житомирян.  Варто зробити запас води та мати заряджені повербанки.

Про це розповів міський голова Сергій Сухомлин під час брифінгу:

“Сьогодні був знищений об’єкт критичної інфраструктури. Це найскладніша ситуація з початку війни з точки зору забезпечення електрики. На сьогодні ми опинилися в одній із найскладніших ситуацій в Україні. В нас є передача електроенергії, яка може забезпечити тільки 25% від потреб міста. Найближчі  три дні будуть надкритичними й сьогодні в будь-який час можуть знову відключити електрику. Ситуація складна і по області. Нам потрібно протриматися 3-4 дні. Далі буде легше“, – каже Сухомлин.

Вуличне освітлення та більша частина світлофорів не працюватиме:

“Нам потрібно прожити 2 – 3 тижні в достатньо складному режимі. Ми будемо вимикати вуличне освітлення повністю. У нас кожен кіловат на вагу золота. Велика кількість світлофорів знеструмленні. Найближчими днями встановимо автономне живлення на 6 світлофорних об’єктах,  а саме  на великі та небезпечні перехрестя, але решта будуть без живлення“, – акцентує Сухомлин.

Жителям міста варто буде заздалегідь планувати свої поїздки, адже електротранспорт не працюватиме.

“Понад 2 з половиною тижні не буде працювати електротранспорт. Звісно, на маршрути будуть виходити автобуси-гармошки.  Школи та садочки будуть працювати. Сьогодні до вечора будуть зроблені графіки відключення. Вже відомо, що відлючення будуть вранці та ввечері по декілька годин. Зранку в багатоповерхових будинках світла не буде з 8:00 до 11:00, а ввечері з 17:00 до 21:00.  Будуть планові відключення. Якщо так станеться, що якийсь день не відключили світло, чи відключили пізніше  – це не означає, що все добре. Всі повинні розрахувати, що в цей час не буде електрики. Водоканал працюватиме на генераторах, але будуть перебої з водою“, – говорить міський голова.

Також міський голова додав, що вода та опалення подаються. Але частина котелень ще не працює. Енергетики роблять все, аби відновити електропостачання.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here