У Житомирі виселяють переселенців з готелю, де люди проживають з початку військового конфлікту. У міській раді запевняють, що без даху над головою ніхто не залишиться, але краще б людям знайти житло самостійно, так як на місці компактного проживання буде побудований центр адміністративних послуг. Про це пише "Радіо Свобода".
Ірина – переселенка з Донбасу. Жінка скаржиться, що їй нікуди йти, а готель в Житомирі, де вона живе, закривають на реконструкцію.
«Я поселилася 2 роки тому через облдержадміністрацію. Ми тут і оселилися. Нас зустріли, нам надали кімнати, ось ми в кімнатах і живемо донині. Вже два роки. Оплачуємо за комунальні або проживання. Перед цим розміщували оголошення, що готель закривається на реконструкцію, підшукуйте собі житло. Написали: або звертайтеся до адміністрації готелю за тим, щоб переселитися в гуртожитки, але ніхто нічого не знає », – розповіла жінка.
Діалогу з переселенцями у місцевої влади не вийшло. Потрапити на прийом до мера міста жінка не змогла, і міський голова пішов у відпустку.
«Я приходила до мера, ми записувалися, щоб прийти. Домовлялися про зустріч. Хотіли, щоб він нас прийняв, щоб роз’яснили. Поговорити і послухати, що можуть запропонувати. Тому як без нас все приймається. Нам час не виділили», – каже Ірина.
Директор департаменту з соціального захисту Житомирської міської ради Вікторія Краснопір в коментарі журналістам заявила, що переселенці являють собою велике навантаження на бюджет, тому через два роки їм потрібно самим навчиться вирішувати житлові проблеми. Допомога буде надана тільки пільговим категоріям.
«На жаль, не всі адекватно сприймають. Коли почалися військові дії на сході і окупація Криму, в Житомир стали з’їжджатися переселенці. Свого часу в готелі «Житомир» було розміщено 300 осіб. Це були часи, коли люди їхали з сумкою, і у них не було коштів, щоб якось облаштуватися. Тому було прийнято рішення виділити єдиний в місті комунальний готель, щоб заселити їх», – розповіли в департаменті соцзахисту.
Через два роки в комунальному готелі залишилося проживати близько 90 осіб. Оплату їх проживання частково покривають міської та обласної бюджети. Зараз же готель закривається на реконструкцію і переселенцям до 15 серпня необхідно знайти собі житло. Як розповіла Вікторія Краснопір, без даху над головою ніхто не залишиться, і ті, хто не зможе знайти житло, будуть розселені по гуртожитках профтехучилищ. Однак після реконструкції повернутися в готель переселенці не зможуть.
«Готель не призначений для довгого проживання людей. Там немає умов, щоб діти робили домашні завдання і грали. Немає приміщень для сушіння білизни і умов для приготування їжі. В даному приміщенні в найкоротші терміни будуть розпочаті роботи по реконструкції його в центр надання адміністративних послуг», – говорить Вікторія Краснопір.
На місці компактного проживання переселенців з Донбасу в Житомирі відкриють центр надання адміністративних послуг, посилаючись на те, що наявний не може прийняти достатню кількість клієнтів. А будівля в центрі міста, де проживали внутрішньо переміщені особи, підходить для цих цілей краще. Якщо переселенці не зможуть самостійно знайти житло, то їм запропонують гуртожитку в профтехучилищах.