Home Місто Підприємці самі обирають, в якому вигляді вести Книги обліку доходів і витрат

Підприємці самі обирають, в якому вигляді вести Книги обліку доходів і витрат

144

Міністерством доходів і зборів України з метою створення комфортних умов ведення бізнесу в України зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 жовтня 2013 року за № 1686/24218 наказ Міндоходів від 16.09.2013 № 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (Наказ № 481).

Про це повідомляє інформаційно-комунікаційний відділ ГУ Міндоходів у Житомирській області.

Наказом № 481 передбачена нові вимоги щодо ведення Книги обліку доходів і витрат, а саме: фізичні особи – підприємці у затвердженій формі Книги не проводять інвентаризацію залишків товарів на початок та кінець року, відсутня також вимога ведення Книги найманими особами, які перебувають у трудових відносинах із фізичними особами – підприємцями.

Крім того, фізичним особам – підприємцям, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, надано право самостійного вибору ведення Книги в електронному або паперовому вигляді.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.2 Наказу № 481 скасовується наказ ДПС України від 24 грудня 2010 року №1025 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім – осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку ЇЇ ведення» ( Наказ № 1025) та згідно п.4 Наказу № 481 він. набирає чинності з дня його офіційного опублікування 18.10.2013 року.

Разом з цим, фізичні особи – підприємці відповідно до статті 177 Податкового кодексу України, подають до територіального органу за основним місцем обліку податкову декларацію за результатами календарного року. Враховуючи що  декларація за 2013 рік заповнюється на підставі даних Книг обліку доходів і витрат, які велись за формою згідно наказу №1025, Міністерство доходів і зборів України вважає за доцільне рекомендувати самозайнятим особам, які здійснювали протягом 2013 року облік доходів і витрат у Книзі відповідно до Наказу №1025, продовжити її ведення до закінчення поточного року.

 

 

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here