Home Місто “Після реконструкції трубопроводу у Житомирі покращиться якість води та збільшиться тиск в...

“Після реконструкції трубопроводу у Житомирі покращиться якість води та збільшиться тиск в кранах”, – директор «Житомирводоканалу»

208

КП «Житомирводоканал» розпочинає реконструкцію північного магістрального трубопроводу  – найбільшого та найважливішого  в місті,  який забезпечує водою центр Житомира та 54% домоволодінь усього міста. Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

З 22:00 3 червня  у місті буде припинено водопостачання, яке відновлять  вночі з 4 на 5 червня.  Це необхідно для того, щоб виконати обсяг робіт та підготувати велику ділянку магістрального трубопроводу під реконструкцію.

«Маємо встановити засувки на цьому магістральному трубопроводі, щоб обмежити ділянку, яку треба реконструювати. Одна засувка знаходиться на перехресті вул. Каховської та Олени Теліги.  Інша – за 2 км від цієї ділянки на протилежному боці»,  – розповідає директор водоканалу Андрій Нікітін.

Реконструкція 2,5 км трубопроводу відбуватиметься за технологією санації, тобто методом  прокладання труби в трубу. 

«В   трубопровід діаметром 1200 мм  будемо інсталювати менший трубопровід –  діаметром 1000 мм, а на ділянках більш віддалених – 900 мм», – пояснює Андрій Нікітін.

Трубопровід  розпочинається  від перехрестя вул. О. Теліги — вул. Каховської,  йде вздовж вул. Каховської через дюкерний перехід до пров. 1-го Короленка, вул. Короленка, пров. 2-го Колективного, вул. Новосінної.

Директор водоканалу запевняє: після цієї  реконструкції значно збільшиться тиск води в кранах, а її якість покращиться. Окрім того, зменшаться  і втрати води. 

«Цей  бетонний трубопровід збудований 40 років тому. Це так звані  раструбні з’єднання, через  кожні 12 м  з’єднання однієї труби в іншу… Через те, що відбувається невеличка декомпресія, на кожному з’єднанні – потенційна втрата води»,  – додає Андрій Нікітін.

Вартість реконструкції північного магістрального трубопроводу – 41 млн 786 тис. грн. Загальна ж вартість реконструкції двох основних  міських магістралей – 137 млн грн. Проєкт реалізується за кредитні кошти Світового банку.  


 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here