Home Місто Поради житомирянам для гарного самопочуття у спеку

Поради житомирянам для гарного самопочуття у спеку

167

З метою попередження виникнення небезпечних для здоров’я та життя людини наслідків впливу високої температури повітря  міський відділ Управління ДСНС України у Житомирській області радить дотримуватися наступних правил поведінки: – На період спеки припинити проведення масових заходів для дітей (змагання та інших спортивних заходів).

– Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00).

– Рекомендується вживати збільшену кількість рідини близько 2,5–3 літрів.

– Під час спеки людина з потом витрачає велику кількість рідини та солей через шкіру і дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів рекомендується вживати: негазовану, підсолену та мінеральну лужну воду, кисло-молочно напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, несолодкі відвари ягід та фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв рекомендується обмежити. Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією.

– Не пийте холодного у розігрітому стані! Це може привести до захворювання на ангіну.

– Не вживайте алкоголь. Будьте обережними з алкогольними напоями, особливо біля води та на пляжі. Спека під сорок градусів плюс алкоголь, який розширює судини, і вода з температурою 20-25ºС, викликають рефлекторний спазм судин, унаслідок чого може виникнути зупинка серця навіть на мілині. Тому перед купанням ніякого алкоголю! Навіть неміцного.

– При можливості обмежте фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем та в години найбільшої спеки. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла.

– Необхідно знати про підвищення ризику виникнення теплового удару при фізичній активності під час спекотної погоди.

– Якщо ви приймаєте ліки, відкоригуйте у лікаря схему лікування. Особливу увагу звертаємо тих, хто приймає антибіотики: вам взагалі неможна бути на сонці, у вас висока фоточутливість!

– Не виходьте засмагати на пляж у «годину пік» – з 12.00 до 16.00, тому що можна отримати сонячний удар. Важливо й інше: сонце серйозний онкогенний чинник, і в цей час його промені найшкідливіші, перед входом у воду необхідно охолонути в тіні. Не рекомендується пірнати у воду, перепад температур може спричинити спазм судин серця. У спеку краще приймати теплий душ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here