Home Місто Поранений боєць з Житомирщини подолав заїкання завдяки плетінню з бісеру

Поранений боєць з Житомирщини подолав заїкання завдяки плетінню з бісеру

133

Дрібна моторика пальців рук допомагає відновити роботу всього організму після поранення та нервового потрясіння. Вона реабілітує хворих краще, ніж точковий масаж або інші терапії. Це на своєму прикладі довів 41-річний Олександр Смирнов. Пише газета "Факти".

"На війні є правило: якщо обстріляли, спочатку обмацай себе (чи немає поранень), а потім біжи рятувати інших" – каже чоловік.

У травні минулого року житель Житомирської області боєць потрапив до Артемівського військового госпіталю з важкою контузією та багатьма осколковими пораненнями. Від заїкання не міг вимовити ні слова. У нього тремтіли руки, німіли ноги, мучили нестерпні головні болі. Усе це чоловік зміг подолати плетінням бісеру.

"Своїм життям командир Єрмаков зберіг моє і ще чотирьох хлопціві, – каже Олександр. – Сепаратисти кожен день гатили по нас з мінометів. Коли почався обстріл, командир Саша Єрмаков загнав нас в бліндаж, а сам стояв у проході і прислухався до кожного вибуху. Казав: "Я відповідаю за людей. Мені важливо, щоб ви залишилися живі". Коли в бліндаж потрапила міна, всі хлопці вижили. Тому що Саша прийняв на себе більшу частину осколків".

Коли віз поранених хлопців у госпіталь на танку по замінованій дорозі, ще не здогадувався, що й у нього також контузія. Від неї позбутися та впоратися з емоціями допомогла психолог. Це дуже підступна штука, яка вражає весь організм, і наслідки проявляються у всіх по-різному. Були дні, коли не міг вимовити ні слова, мимоволі згиналися пальці, тремтіли і не слухалися руки.

Вдома була книжка з плетіння, почитав, розібрався що до чого. За вечір сплів і сережки, і браслет з бісеру. Зараз свої композиції чоловік плете без схем і креслень, тому кожен виріб унікальний. Плетіння заспокоює. Перестала боліти голова, пальці стали слухняними, став гарно говорити.

"На пальцях рук розташовано багато нервових закінчень, пов’язаних з головним мозком, – каже медичний психолог Житомирського військового госпіталю Олена Масик. – Задіюючи пальці, а також масажуючи їх, людина стимулює роботу передніх часткою кори головного мозку, що відповідають за логічне мислення, творчість і мову. Крім плетіння бісером, можна зайнятися в’язанням, вишивкою, ліпленням, складанням будиночків із сірників, малюванням. Важливо, щоб людина отримувала від цього задоволення. Один з моїх пацієнтів заспокоює розхитані нерви, перебираючи карбюратори".

Плетіння пригнічує агресію. Треба перемикнути увагу на бісер, і всі тривоги йдуть на другий план.

"Навчав цьому занняттю й інших поранених. Працюючи з бісером, хлопці відкривалися, розповідали, що у кого на душі. Наші зустрічі перетворилися в сеанси психотерапії. Як потім зізнавалися хлопці, більше ніде вони так відверто не обговорювали пережите на фронті. Після цього я всерйоз задумався про створення творчого реабілітаційного центру для атошників".


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here