Home Місто Правила правильної та безпечної засмаги від лікарів

Правила правильної та безпечної засмаги від лікарів

170

Засмагають люди не лише для того, щоб мати гарний вигляд. Адже сонячні ванни у години його найменшої активності сприяють оздоровленню, збагаченню шкіри вітаміном D. Але у цей час дуже легко отримати опіки шкіри, які призведуть у кращому разі до передчасного старіння шкіри та розвитку гіперпігментацій – плям коричневого кольору – на обличчі та інших відкритих ділянках тіла, а згодом і до старечих кератом, позбутись яких за допомогою кремів та косметичних процедур неможливо. У гіршому випадку на місці опіку може проявитися одна із дерматологічних хвороб, серед яких найнебезпечнішою є меланома шкіри – злоякісне новоутворення.

Перше правило правильної засмаги – сонячні ванни із 9.00 до 11.00, а згодом – аж після 16.00. Причому починати варто із 20 хвилин перебування на сонці. Згодом краще перейти під навіс, парасольку чи дерево, тобто туди, де сонячне проміння буде розсіяним. Перед засмаганням лікарі радять прийняти душ, не застосовувати парфумів, загалом – засобів, які містять ароматичні олії бергамоту, лимона, апельсина. Навіть незначні дози цих речовин можуть під дією сонячних променів спричинити алергію, дерматит – гостре запалення шкіри та інші проблеми. Допомогти усунути ці негаразди зможе лише лікар-дерматолог. Відновити і зволожити уражену ділянку шкіри не вдасться без рекомендацій косметолога.

Друге правило – застосування сонцезахисного крему. Його слід наносити на відкриті ділянки шкіри кожному з нас щодня, якщо ми збираємося виходити на вулицю при сонячній погоді. Причому поновлювати шар засобу слід кожні дві години, перед тим змиваючи косметику. Якщо відпочиваєте біля водойми, сонцезахисний крем повинен бути водостійким і з вищими SP-факторами. Цей показник свідчить про рівень захисту шкіри від сонячного опромінення. Наприклад, SP-фактор "15" вистачає приблизно на 1,5 години.  Тобто якщо вам зранку треба доїхати на роботу чи навчання, то досить зволожуючого крему із цифрою "15". Інша справа, якщо під сонцем доведеться бути довго. Тоді лікарі радять застосовувати засоби із вищим SP-фактором – від "30" до "50" і "50+". Такі креми потрібні особливо тим, у кого світла шкіра, голубі очі, а також – людям, хворим на вітиліго – захворювання, яке супроводжується розвитком плям білого кольору через втрату або зниження функції меланоцитів – шкірного пігменту.

Третє правило – якісні сонцезахисні окуляри. Це мають бути фірмові вироби, а не підробки. Не економте! Офтальмологи нині б’ють на сполох через те, що у людей все частіше розвивається таке грізне ускладнення, як катаракта. Окуляри, куплені на ринку, зазвичай лише вкриті плівкою. Вони можуть затемнювати, але не забезпечують необхідного захисту. Тоді око страждає ще більше, адже зіниця розширюється, промені потрапляють просто на рогівку ока і обпікають її.

Як на контактних лінзах, так і на лінзах в окулярах має бути спеціальна позначка. Тоді є гарантія, що вони захистять. Сонцезахисні окуляри потрібні й дітям. Одяг має бути легким, із натуральних тканин. Дітей узагалі не можна влітку виводити на вулицю без головних уборів. Не можна допускати, щоб малеча перегрівалася. Синтетичний одяг улітку – табу! До речі, берегти від сонця дітей більшість дорослих уже навчилася. Натомість до себе і своїх потреб вони досі серйозно не ставляться.

Не лінуйтеся прикривати від надмірного впливу сонця родимки, розміщені на відкритих ділянках шкіри. Для цього в аптеці можна придбати спеціальні кружечки, що нагадують лейкопластир. Чоловікам теж потрібен захист. Думка про те, що чоловіча шкіра не потребує захисту – помилкова. Так, вона грубіша, має більше сальних залоз, сильніше потовиділення. Однак вона від сонця страждає, як і жіноча. Більше того, саме чоловіки дуже схильні до певних шкірних недуг.

Дорослим, особливо для захисту шкіри обличчя, краще брати сонцезахисні креми із високим показником SP-фактора.  Тож наносити їх слід і чоловікам.
Помилковою є й думка, що сонцезахисні засоби не потрібні, коли людина вже засмагла. У цьому випадку лише потрібно купувати креми із нижчим SP-фактором – до "15".  По-перше, у таких кремах є регенеруючі компоненти, тобто вони оздоровлюють шкіру. Сприяє цьому і ретинол – жиророзчинний вітамін А, який є антиоксидантом. По-друге, такі креми містять необхідні фруктові кислоти, які запобігають пігментації шкіри, навіть висвітлюють плями, які на ній вже утворилися. До складу кремів входять і зволожуючі компоненти, які захищають шкіру від зневоднення, пересушування, а отже – від передчасного старіння. А це особливо важливо для жінок, які хочуть довше мати молодий вигляд.

Прес-центр УОЗ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here